BREAKING NEWS

Shqipëria zien nga përgjimet e “SKY”, zbardhet pasuria e kupolës së Policisë së Shtetit për vitin 2022, nga Muhamet Rrumbullaku, Neritan Nallbati, Rebani Jaupi, te Altin Qato dhe Edmond Rizai, ja kush është drejtuesi më i pasur dhe më i varfër...

Shqipëria zien nga përgjimet e “SKY”, zbardhet pasuria e
x
BREAKING NEWS

Ja si e tradhtoi sekretarja Aldo Bumçin, implikoi direkt ish-ministrin si ushtar të Shkëlzen Berishës në demontimin e armëve në Gërdec, SPAK e merr për herë të parë sot në pyetje

Ja si e tradhtoi sekretarja Aldo Bumçin, implikoi direkt ish-ministrin si
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha krijoi “Foltoren” për hallin e tij personal dhe i shiti demokratët tek “kasapi” Ilir Meta, Evi Kokalari zbardh prapaskenat e bujshme dhe i kërkon deputetit të njohur të bëjë kujdes nga sulmet e Rithemelimit

Sali Berisha krijoi “Foltoren” për hallin e tij personal dhe i
x
BREAKING NEWS

Nuk ka fund batërdia ndaj qytetarëve, në Shqipëri çmimi i naftës ngelet në stratosferë edhe pse në bursat ndërkombëtare është ulur me 7 dollarë vlera e fuçisë së “arit të zi”, ekspertët ngrenë alarmin

Nuk ka fund batërdia ndaj qytetarëve, në Shqipëri
x
BREAKING NEWS

Frrok Çupi: Ja pse SPAK nuk po e arreston Sali Berishën, si do shkojë drejt prangave ish-kryeministri dhe çfarë prapaskenash fshihen pas daljes së Argitës në skenë

Frrok Çupi: Ja pse SPAK nuk po e arreston Sali Berishën, si do
x
BREAKING NEWS

Fatos Klosi zbardh “dosjen e zezë” të Sali Berishës: Ja si i ka shpëtuar deri tani arrestimit, krimet e tij në ’97-’98, të fshehtat e vrasjes së Azem Hajdarit, planifikimi i ekzekutimit të 4 protestuesve në 21 janar dhe pse nuk do ia lërë ‘fronin’ Argi...

Fatos Klosi zbardh “dosjen e zezë” të Sali Berishës:
x
BREAKING NEWS

Analisti i njohur Kastriot Aliaj demaskon Sali Berishën, nga takimet me vrasësin serb Arkan, te intrigat, pazaret, sharjet, mashtrimet, krimet dhe korrupsioni i tij familjar, si i vodhi nga arka e shtetit 1.6 milion dollarë në bashkëpunim me biznesmeni...

Analisti i njohur Kastriot Aliaj demaskon Sali Berishën, nga takimet me
x
BREAKING NEWS

Zbërthehen të tjera përgjime “bombë” nga  “Sky” dhe “EncroChat”, kush janë shefat e krimeve që janë përfshirë në një vrasje të bujshme në kryeqytet, SPAK gati fletë-arrestet, paralajmërohet “shkundja” e kupolës së policisë...

Zbërthehen të tjera përgjime “bombë” nga 
x

Bota

Dora e Putin pas fitores së Erdogan, si ndërhyri presidenti rus në zgjedhje në favor të mikut të tij

Dora e Putin pas fitores së Erdogan, si ndërhyri presidenti rus

Fitorja e presidentit tuk Rexhep Tajip Erdogan në zgjedhjet presidenciale të së dielës duket se ishte edhe një fitore për homologun e tij rus, Vladimir Putin. Erdogan mposhti Kemal Kilicdaroglu, kreun e Partisë Popullore Republikane të qendrës së majtë (CHP), duke fituar mandatin e tij të tretë pesë-vjeçar që nga marrja e detyrës në vitin 2014. Kundërshtari i tij ishte vetëm katër përqind pas tij. Ky është rezultati që dëshironte residenti Vladimir Putin, nuk është çudi që ai ishte një nga të parët që e uroi liderin turk. Putin bëri atë që mundi ta bënte në favor të Erdoganit, përkrahjen ndaj tij përfshirë shtyrjen e një pagese prej 600 milionë dollarësh për gazin natyror rus. Marrëdhëniet e Putinit me shumë liderë botërorë u tensionuan pasi ai filloi pushtimin e Ukrainës shkurtin e kaluar. Turqia, megjithatë, ka marrë një rol të rëndësishëm në konflikt, duke shërbyer shpesh si ndërmjetëse midis Kievit dhe Moskës. Vetë Erdogan ka mbështetur Ukrainën, por ka ruajtur gjithashtu marrëdhënie të ngushta diplomatike me Rusinë. Të dy vendet shtrihen përgjatë Detit të Zi, kështu që mbajtja e lidhjeve të forta ekonomike ka mbetur një prioritet për të dyja qeveritë. Veçanërisht, veprimet e Turqisë në Organizatën e Traktatit të Atlantikut të Veriut (NATO) janë në linjë me interesat e Rusisë. Turqia penguar Suedinë dhe Finlandën për t'u anëtarësuar në NATO, që do zgjeronte aleancën, gjë që nuk i pëlqen aspak Putinit. Mbeti e paqartë se si do të kishte ndryshuar qasja e Turqisë ndaj diplomacisë nëse Kilicdaroglu do të kishte fituar. Gjatë fushatës, ai tha se do të krijonte marrëdhënie më të forta me Perëndimin dhe shprehu mbështetje për anëtarësimin e Suedisë në NATO së shpejti.

Më të lexuarat