BREAKING NEWS

Operacioni ‘Plumbi i artë’/ Nga Talo Çela te Florenc Çapja, Klodiana Lala zbulon çfarë i pret 14 të rrezikshmit e shpallur në kërkim: Pas një muaji do të...

Operacioni ‘Plumbi i artë’/ Nga Talo Çela te Florenc
x
BREAKING NEWS

"Ndodh për herë të parë"/ Ish-ministrja Mimi Kodheli jep lajmin fantastik, merr postin e rëndësishëm në Asamblenë e NATO-s

"Ndodh për herë të parë"/ Ish-ministrja Mimi
x
BREAKING NEWS

Zjarri 'gjigand' në kryeqytet/ Flakët “përpijnë” tregun e fruta-perimeve në Tiranë, shikoni pamjet çfarë po ndodh mes dy pallateve. Reagon Policia

Zjarri 'gjigand' në kryeqytet/ Flakët
x
BREAKING NEWS

Emrat e tyre dolën në krime të rënda pas dëshmive tronditëse të Dumanit dhe Hoxhajt, SPAK shpall në kërkim ndërkombëtar 14 ‘bosët’ e njohur, shkresat i përcillen Interpolit

Emrat e tyre dolën në krime të rënda pas dëshmive
x
BREAKING NEWS

Zhvillimet e fundit politike, reagon Artan Hoxha dhe lëshon komentin e fortë: Maskara...

Zhvillimet e fundit politike, reagon Artan Hoxha dhe lëshon komentin e
x
BREAKING NEWS

Vjen lëvizja urgjente! Zgjedhja e Kryesisë së PD-së/ Rithemelimi zbardh agjendën, ja si do të mësohen emrat fitues. Berisha e Paloka do të…

Vjen lëvizja urgjente! Zgjedhja e Kryesisë së PD-së/
x
BREAKING NEWS

Brizida Gjikondi: Zgjedhja e Berishës në krye të PD atentat ndaj demokracisë, ish-kryeministri është simboli i korrupsionit, pas SHBA edhe BE pritet ta shpallë “non grata”

Brizida Gjikondi: Zgjedhja e Berishës në krye të PD atentat ndaj
x
BREAKING NEWS

Zbardhet sondazhi i gazetës “Sot”: Kush janë ministrat më të korruptuar në qeveri, surpriza e madhe është Edi Rama, ja në çfarë vendi renditet në listë

Zbardhet sondazhi i gazetës “Sot”: Kush janë ministrat
x

Bota

'Dorëzohet' Rusia/ Ukraina nis ofensivën ndaj rusëve, zbardhen zhvillimet e fundit dramatike në front

'Dorëzohet' Rusia/ Ukraina nis ofensivën ndaj rusëve,

Kreu i Administratës Ushtarake Rajonale të Kharkiv, Oleh Synegubov, ka bërë me diej zhvillimet e fundit që po ndodhin. Sipas tij forcat ukrainase kanë nisur ofensivën kundër forcave ruse në Izyum, shkruan BBC.

Ai tha se forcat ruse po tërhiqen në disa drejtime. Rikujtojmë se Rusia mori kontrollin e qytetit të Izyum më 1 prill dhe qyteti është ende në kontrollin e forcave pushtuesve pavarësisht përpjekjeve të vazhdueshme të forcave ukrainasve për ta çliruar.

Maxym Strelnik, një zyrtar në këshillin e qytetit të Izyum, tha për  BBC-në se,  80% e qytetit ishte shkatërruar.

Sipas tij, rreth 10,000 deri në 15,000 civilë janë ende të bllokuar në Izyum.