BREAKING NEWS

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali Berishës, inxhinierja nxjerr për herë të parë në SPAK faktin që vërteton lidhjet e fshehta të djalit të tij si pronar në hije i biznesit të vdekjes në Gërdec

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali
x
BREAKING NEWS

Spartak Braho: Në tryezën e SPAK, fletë-arresti për Sali Berishën, prokurorët gati kërkesën për t’i kërkuar Kuvendit autorizimin që çon në pranga ish-kryeministrin

Spartak Braho: Në tryezën e SPAK, fletë-arresti për Sali
x
BREAKING NEWS

Ja të gjitha dhuratat e Edi Ramës për Carlo Bollinon, si e vendosi të gjithë shtetin në shërbim të bizneseve të tij, nga përfitimi i kontratave Bunkart 1, Bunkart 2, deri tek falja me firmën e kryeministrit për 20 vite prona publike me 1 euro qira, zba...

Ja të gjitha dhuratat e Edi Ramës për Carlo Bollinon, si e
x
BREAKING NEWS

"S'kishte bazë ligjore për demontim të fishekëve, më pas doli urdhëri për.."/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet dëshmia e sekretarit të Përgjithshëm të Ministrisë së Mbrojtjes

"S'kishte bazë ligjore për demontim të fishekëve,
x
BREAKING NEWS

“Urdhrin e kërkon shefi”/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet dëshmia e ish-ushtarakut

“Urdhrin e kërkon shefi”/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet
x
BREAKING NEWS

Dosja “Tropoja”, si u ekzekutuan njëri pas tjetrit vëllezërit Haklaj pas konfliktit me Berishën, kush janë 15 zyrtarët që rrezikojnë burgun, ja provat që po heton SPAK

Dosja “Tropoja”, si u ekzekutuan njëri pas tjetrit
x
BREAKING NEWS

Zylfie Haklaj flet për gazetën “SOT” dhe paralajmëron fundosjen e Sali Berishës në SPAK për dosjen e vrasjeve në Tropojë: Është bërë si një qen i tërbuar që po përpiqet të hajë çdo person që i del përpara

Zylfie Haklaj flet për gazetën “SOT” dhe paralajmëron
x
BREAKING NEWS

Skandali, ja si Rama ndihmoi Bolinon për të grabitur pronat tek ish-Kompleksi “Partizani” me të njëjtën skemë që ndoqi me Jamarbër Malltezin, zbardhen akuzat dhe dokumentet

Skandali, ja si Rama ndihmoi Bolinon për të grabitur pronat tek
x

Bota

‘Dorëzohet’ Zelensky, vetëm SHBA dhe Kina mund ta ndalin luftën Rusi-Ukrainë (Video)

‘Dorëzohet’ Zelensky, vetëm SHBA dhe Kina mund ta ndalin

“Rusia nuk do ta zbusë ofensivën e saj ndaj Ukrainës pasi nuk mendon se komuniteti global qëndron i solidarizuar kundër saj.” Kështu u shpreh presidenti ukrainas, Volodimir Zelenski, i cili përjashtoi mundësinë e një paqeje me çdo çmim me Rusinë.

Sakaq, në një videomesazh me rastin e ditës së Dinjitetit dhe Lirisë, Zelensky u zotua se nuk do të lejojnë që t’u merret liria.

“Njerëzit tanë po mbrojnë veten dhe Europën aktualisht. Pasi ne kemi dinjitet dhe nuk do të lejojmë që liria të na merret.”

Zelensky i druhet zbehjes së mbështetjeve nga komunitetit ndërkombëtar, mes konfliktit tjetër që po zien në Lindjen e Mesme dhe tejzgjatjes së luftës në Ukrainë.

Megjithatë, në një mesazh se Shtetet e Bashkuara do të vijojnë të jenë në krah të Kievit, Sekretari i Mbrojtjes Lloyd Austin zhvilloi një vizitë të paparalajmëruar në Ukrainë.