BREAKING NEWS

Ilir Meta ka lokal luksoz në mes të Londrës, ja politikanët dhe drejtorët që kanë shërbyer si transportues të parave të tij dhe detajet nga biznesi i tij i fshehtë me lidhje në Indi ku 1 gur i bardhë bën 400 euro, Idajet Beqiri nxjerr të fshehtat trond...

Ilir Meta ka lokal luksoz në mes të Londrës, ja politikanët
x
BREAKING NEWS

Hetimet e SPAK shkaktojnë përplasje të forta në kupolën e PL, ja lista me emrat “VIP” që rrezikojnë prangat, nga falsifikimi i formularëve, te pastrim parave, Ilir Meta përjashton Monika Kryemadhin dhe të gjithë mbështetësit e saj në nivel drejtues...

Hetimet e SPAK shkaktojnë përplasje të forta në kupolën
x
BREAKING NEWS

Edi Rama paralajmëron furtunë ndryshimesh në qeveri, iu mbyll derën e kandidimit në zgjedhjet e 2025 zyrtarëve të korruptuar dhe atyre që kanë llogari të hapura me SPAK, kryeministri sfidon amerikanët dhe shpërthen në sulme e akuza ndaj Gjykatës Kushte...

Edi Rama paralajmëron furtunë ndryshimesh në qeveri, iu mbyll
x
BREAKING NEWS

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”, janë grabitur informacione sensitive të klasifikuara sekret, ja si mund të shantazhohen deputetët, në skemë mafiozë të përfshirë shërbime inteligjente të huaja, në rrezik aksionet policore, Kreshnik Spahiut plas “b...

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”,
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për çiftin Meta-Kryemadhi, SPAK drejt përfundimit të hetimeve për dosjen e pastrimit të parave, pritet komunikimi i akuzës, po përgatitet dhe arrestimi i Argita Malltezit

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për
x
BREAKING NEWS

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon Rithemelimin dhe deklaron prishjen me Sali Berishën, ja akuzat për ish-kreun e PD

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon
x
BREAKING NEWS

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion Veliajt, kërkon zgjedhje të parakohshme në Bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi kandidat i "Foltores", Edi Rama me "as nën mëngë"

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion
x
BREAKING NEWS

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen prapaskenat e një tjetër pazari të fshehtë Rama-Berisha, synohet goditja e Reformës në Drejtësi përmes njeriut të “non-gratës”

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen
x

Bota

Dramë e re nga Koreja e Veriut, 0.09 përqind e popullsisë kundër Kim Jong Un, ja pse vendi është në “shok” pas zgjedhjeve

Dramë e re nga Koreja e Veriut, 0.09 përqind e popullsisë

Në Korenë e Veriut, 0,13 % e votuesve mbështetën kandidatë të ndryshëm nga ata zyrtarë gjatë zgjedhjeve të fundit të mbajtura në vend për rinovimin e këshillave të qytetit. 0,09% në vend të kësaj shprehën një votë kundërshtuese në zgjedhjet provinciale të mbajtura të dielën e kaluar. Lajmi, i komunikuar nga autoritetet zgjedhore të Koresë së Veriut, është një përmendje e rrallë zyrtare e mospajtimit, megjithëse analistët e konsiderojnë si një përpjekje të Phenianit për të përcjellë një imazh të normalitetit, sesa një sinjal aktual politik. Duke folur për rezultatet e zgjedhjeve të së dielës për deputetë në kongreset popullore rajonale, media shtetërore e Koresë së Veriut raportoi se 0.09 për qind dhe 0.13 për qind votuan kundër kandidatëve të përzgjedhur për këshillat provinciale dhe të qytetit, përkatësisht. Gjithsej 27.858 punëtorë, fshatarë, intelektualë dhe zyrtarë u zgjodhën deputetë të rinj. Ndër votuesit që morën pjesë në numërim, 99.91% votuan për kandidatët për deputetë në kongreset popullore provinciale dhe 99.87% votuan për kandidatët për deputetë në kongreset popullore të qytetit dhe krahinave. Këshillat bashkiakë dhe krahinorë të Koresë së Veriut kryejnë kryesisht funksione të thjeshta ratifikimi formal të masave të miratuara në nivel qendror; Autoritetet zgjedhore të Koresë së Veriut zakonisht vërtetojnë një pjesëmarrje votuesish mbi 99% gjatë zgjedhjeve . "Portretizimi i një shoqërie më demokratike, veçanërisht në krahasim me Korenë e Jugut dhe Shtetet e Bashkuara, synon të forcojë legjitimitetin dhe autenticitetin e regjimit në skenën botërore," shpjegoi instituti i ekspertëve Asia Pacific Foundation.

Më të lexuarat