BREAKING NEWS

Nga rritja e pagave për mjekët, tek investimet e reja, prioritetet e ministres Koçiu për Shëndetësinë dhe Mbrojtjen Sociale

Nga rritja e pagave për mjekët, tek investimet e reja, prioritetet e
x
BREAKING NEWS

Ja sa para marrin bashkitë për rritjen e pagave, zbardhet ndarja sipas njësive, 15 milionë dollarë shkojnë për vitin 2024

Ja sa para marrin bashkitë për rritjen e pagave, zbardhet ndarja sipas
x
BREAKING NEWS

“Tërmet” në Policinë e Shtetit, bie banda e “SKY”, ja si do zëvendësohet kupola, shefat e komisariateve dhe drejtorët e drejtorive, gati 600 fytyra të reja në krye të rendit

“Tërmet” në Policinë e Shtetit, bie banda e
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Spartak Ngjelës: Ja pse kryeministri Rama nuk jep dorëheqjen pas të gjitha arrestimeve në qeverinë e tij dhe arsyeja që mund të ketë detyruar gjykatësen të çojë në arrest shtëpie Jamarbër Malltezin

“Bomba” e Spartak Ngjelës: Ja pse kryeministri Rama nuk jep
x
BREAKING NEWS

Trondit Idajet Beqiri: Ilirjana Olldashi që liroi Jamarbër Malltezin nga burgu është kushërira e parë e Ilir Metës, ja njerëzit e ish-presidentit brenda drejtësisë dhe kush është besniku i Sali Berishës që rrezikon të prangoset

Trondit Idajet Beqiri: Ilirjana Olldashi që liroi Jamarbër Malltezin
x
BREAKING NEWS

Ilir Demalia tregon tmerrin që po përjeton Ilir Meta nga dëshmitarët për dosjen “CEZ-DIA”, ja skema që po përdor bashkë me Sali Berishën për të shpëtuar nga prangat e SPAK

Ilir Demalia tregon tmerrin që po përjeton Ilir Meta nga
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj pse prokurorët po hezitojnë të marrin vendimin për të çuar në burg Sali Berishën dhe Jamarbër Malltezin, ja praktika gjyqësore që i fundos, çfarë pritet të ndodhë në Gjykatën e Lartë

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj pse prokurorët po hezitojnë të marrin
x
BREAKING NEWS

Nga “Gërdeci” dhe vdekja e Trebickës, te firmat piramidale dhe zhvarrimi i kufomës së biznesmenit të njohur, Geri Kokalari thirrje SPAK të hetojë Berishën, ja disa nga krimet ku është përfshirë ish-kryeministri

Nga “Gërdeci” dhe vdekja e Trebickës, te firmat piramidale
x

Lifestyle

Drithëruese/ Peshkaqeni kalon poshtë këmbëve të pushuesve në det duke shkaktuar frikë të madhe dhe panik

Drithëruese/ Peshkaqeni kalon poshtë këmbëve të

Pamjet drithëruese të filmuara nga një dron në Florida tregojnë një peshkaqen që u afrohet fshehtas nën këmbë pushuesve që lahen në det.

Në pamje duken dy burra duke u larë në bregun e Dejtonës teksa silueta e një peshkaqeni noton drejt tyre. I njëjti peshkaqen notoi deri tek një grup tjetër notarësh.

Klipet e frikshme u filmuan nga Robert Russ dhe vëllai i tij në fillim të këtij muaji.

Russ tha për Fox 35: “Ai notoi drejt shumë njerëzve përpara se të kuptonte se nuk ishin ushqim.”

"Ishte shqetësuese në ato momente të shikoja peshkaqenin mes tyre, pasi ka shumë njerëz të kafshuar këtu, por sipas konfirmimeve janë përgjithësisht kafshime të paqëllimshme."

Vitin e kaluar, kafshimet e paprovokuara të peshkaqenëve në SHBA përbënin 64 për qind të totalit global, sipas të dhënave të përpiluara nga Universiteti i Floridës.

47 raste të konfirmuara të kafshimeve të paprovokuara u regjistruan në SHBA në vitin 2021, më shumë se kudo tjetër në botë.

Shifrat tregojnë se kafshimet e peshkaqenëve në SHBA janë rritur 42 për qind nga viti 2020, kur u regjistruan vetëm 33 kafshime, dhe nga të gjitha shtetet e Amerikës, shumica e kafshimeve ndodhin në Florida.

Dosja Ndërkombëtare e Sulmit të Peshkaqenëve raporton se pikat e zeza, si ajo e kapur në pamjet e dronit të Russ, janë përgjegjëse për rreth 15 për qind të kafshimeve të paprovokuara që kanë ndodhur që nga viti 1926.

Vetëm muajin e kaluar, një burrë mbeti me këmbë "të copëtuar" pas një sulmi nga një peshkaqen në një plazh tjetër të Floridës.