BREAKING NEWS

Bilanci ditor i Covid-19 në vend/ Ministria del me reagim zyrtar: Ja sa është numri i të infektuarve në 24 orë

Bilanci ditor i Covid-19 në vend/ Ministria del me reagim zyrtar: Ja sa
x

Bota

“Dua të heq reçipetat dhe të bëj...”, ish-studentja e provokon hapur, kryeministri Giuseppe Conte i jep përgjigjen e prerë (VIDEO)

“Dua të heq reçipetat dhe të bëj...”,

Pas një dreke pranë sheshit 'Spagna', kryeministri italian Guiseppe Conte është përballur me një surprizë të papritur.

Teksa po shëtiste nëpër rrugët e qendrës së kryeqytetit italian Romë, ai është ndaluar nga shumë kalimtarë dhe tregtarë.

Në një moment pranë tij është afruar një vajzë e re, e bukur, që pa maskë i prezantohet Contes si një’ ish studente e tij’, dhe e provokon kryeministrin: ‘Duhet të heq mbathjet dhe reçipetat për të bërë foto të këtij tipi. Le të bëjmë një selfie’.

Pas disa momenteve të sikletshme dhe teksa vajza shkrepte foton me Conten ai replikon: ‘Le të mbajmë distancën’ ka thënë ai.

Ndërkohë mediat italiane kanë zbuluar edhe identitetin e vajzës e cila quhet Alessandra Cantini.

Autorja e librit “Sacro Maschio” ka publikuar foton në rrjetet sociale dhe shkruan: “Nuk kam nevojë për maskë dhe do t’jua shqyeja në më pak se një minutë”.

Më të lexuarat