BREAKING NEWS

Pas zhurmës së madhe mediatike aktori kërkon të dalë nga shtëpia/ Bora Zemani reagon për herë të parë për Donaldin dhe bën deklaratën që askush nuk e priste: Ju lutem qetësohuni!

Pas zhurmës së madhe mediatike aktori kërkon të dalë
x
BREAKING NEWS

Ministria e Shëndetësisë informon mbi situatën epidemiologjike në vend: Një viktimë në 24 orët e fundit, ja sa infektime janë regjistruar

Ministria e Shëndetësisë informon mbi situatën
x
BREAKING NEWS

“Avioni privat i Ramës”, Basha publikon foton dhe zbardh çmimin marramendës që kushton: 15 mijë dollarë vetëm në një orë për të udhëtuar. Lëviz me flatra...

“Avioni privat i Ramës”, Basha publikon foton dhe zbardh
x
BREAKING NEWS

I futet me grushta policëve të “Shqiponjave” pa pasur mëshirë/ Arrestohet djali i humoristit të njohur shqiptar. Zbardhet ngjarja

I futet me grushta policëve të “Shqiponjave” pa pasur
x
BREAKING NEWS

Zgjidhen anëtarët e rinj të KED për vitin 2022, reagon ambasadorja Yuri Kim dhe jep mesazhin e fortë

Zgjidhen anëtarët e rinj të KED për vitin 2022, reagon
x
BREAKING NEWS

Pritet ciklon? Po vjen nga veriu! Harta, të gjithë qytetet që do të përballen me reshje masive dhe rrufe gjatë fundjavës. Ja kur pritet më e keqja

Pritet ciklon? Po vjen nga veriu! Harta, të gjithë qytetet që do
x
BREAKING NEWS

Lajm i trishtë! Luftoi një muaj me virusin e rrezikshëm, ndërron jetë drejtori i këtij gjimnazi në Shqipëri (EMRI)

Lajm i trishtë! Luftoi një muaj me virusin e rrezikshëm,
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha përgatitet për trazira, mobilizon të vetët për të nisur protestat pas 11 dhjetorit, tubime para Kryeministrisë dhe selisë së PD

Sali Berisha përgatitet për trazira, mobilizon të vetët
x

Bota

Dubai krijoi shi të rremë për të përballuar temperaturat e larta, por situata del pak jashtë kontrollit, autoritetet paralajmërojnë shoferët 

Dubai krijoi shi të rremë për të përballuar

Emiratet e Bashkuara Arabe gjithmonë janë karakterizuar për temperaturat përvëluese të cilat shkojnë deri në 50 gradë Celsius.

Prandaj edhe Dubai i është drejtuar teknologjisë për të ndihmuar në ndryshimin e situatës dhe për të freskuar sado pak qytetarët e këtij vendi. Ata arritën të krijojnë me sukses shi të rremë në përpjekje për të trajtuar temperaturat e larta të qytetit.

Përmes dronëve shkencëtarët kontrolluan motin duke ndikuar te retë dhe krijuan me sukses një rebesh shiu, rebesh i cili mesa duket ka dalë paksa nga kontrolli.

Duke qenë se shiu është një mrekulli që mund të ndodhë në Dubai shoferët e automjeteve nuk janë mësuar me këtë situatë dhe me rrugët e lagështa.

Prandaj dhe autoritetet kanë paralajmëruar shoferët që të jenë vigjilent dhe të tregojnë kujdes në rrugët e rrëshqitshme për të parandaluar kështu aksidentet.

Krahas shiut, u parashikuar edhe erëra të forta dhe të gjithë studiuesit shpresojnë që retë do të mund të qetësojnë paksa temperaturat e larta të vendit.

Më të lexuarat