BREAKING NEWS

Vdekja e mistershme e 4 turistëve rusë në Qerret të Kavajës, zbardhet dosja e Prokurorisë: Çfarë u zbulua nga pamjet filmike dhe këqyrja e pishinës

Vdekja e mistershme e 4 turistëve rusë në Qerret të
x
BREAKING NEWS

Super-operacioni anti-drogë i SPAK/ Zbardhen emrat e policëve të arrestuar, nga nënkomisari deri tek kryeinspektori. SHÇBA-ja zbulon detajet (EMRAT)

Super-operacioni anti-drogë i SPAK/ Zbardhen emrat e policëve të
x
BREAKING NEWS

Pse hesht Ilir Meta? Ish-kreu i SHISH Fatos Klosi tregon pse është i shqetësuar presidenti: Ndodhet në një pozitë të vështirë, pritet...

Pse hesht Ilir Meta? Ish-kreu i SHISH Fatos Klosi tregon pse është i
x
BREAKING NEWS

Dhunohet kryetari i bashkisë në Vlorë, dalin dyshimet e para, vihet në pranga një 57-vjeçar (DETAJE)

Dhunohet kryetari i bashkisë në Vlorë, dalin dyshimet e para,
x
BREAKING NEWS

Prapaskenat si vetingu do burgosë pushtetarët, pas zbulimit të pasurive korruptive nis menjëherë ndjekja penale, 223 politikanë në lupën e SPAK

Prapaskenat si vetingu do burgosë pushtetarët, pas zbulimit të
x
BREAKING NEWS

Luftë e ashpër në PD, Basha i prerë se beteja e Berishës është e humbur, akuzon ithtarët e ish-kryeministrit se u pasuruan kur ishin në pushtet

Luftë e ashpër në PD, Basha i prerë se beteja e
x
BREAKING NEWS

Integrimi i Shqipërisë në BE, ambasadorja Yuri Kim del me reagimin e rëndësishëm: Të nisin negociatat pa vonesa!

Integrimi i Shqipërisë në BE, ambasadorja Yuri Kim del me
x

Bota

Duhet të ishte në izolim, por po shijon natyrën e egër të Siberisë, Kremlini sqaron pushimet e Vladimir Putin

Duhet të ishte në izolim, por po shijon natyrën e egër

Presidenti rus, Vladimir Putin, ka kaluar disa ditë pushimi në natyrën e egër siberiane, duke peshkuar, ecur në shtigje malore dhe duke u marrë me aktivitete të tjera fizike. Videoja e publikuar nga Kremlini të dielën shkaktoi debate, pasi Putin duhet të ishte në vetizolim për shkak se disa persona nga rrethi i tij i ngushtë ishin me Covid-19.

Për të sqaruar keqkuptimin, Kremlini tha se pamjet ishin para se presidenti të merrte vesh për infektimin e personave pranë tij dhe futjes në vetizolim, për shkak të së cilës anuloi edhe një udhëtim në Taxhikistan, ku do të merrte pjesë në një samit për sigurinë.

Putin gjithmonë iu është shfaqur rusëve, por edhe pjesës tjetër të botës, si një “burrë i fortë”, që merret me ushtrime dhe aktivitete në natyrë. Pamjet e tij teksa ngiste kalin gjysmë i zhveshur disa vite më parë bënë xhiron e botës.

Këtë herë, ai u filmua duke peshkuar, e duke ecur nëpër livadhe, bashkë me ministrin e Mbrojtjes, Sergei Shoigu, shokun e tij të zakonshëm në udhëtime të tilla.

Sa i përket gjendjes shëndetësore të 68-vjeçarit, Kremlini tha se ai ndihet i shëndetshëm dhe pa probleme. Sipas raportimeve të autoriteteve ruse, Putin i ka marrë të dy dozat e vaksinës Sputnik V.