BREAKING NEWS

U shpall në kërkim për pengmarrjen në Kamëz / Artan Hoxha nxjerr detajet ‘bombë’, publikon pamjet e arrestimit të kokës së trafikut të drogës nga Afganistani në Itali

U shpall në kërkim për pengmarrjen në Kamëz / Artan
x

Bota

Dy pilotë vdesin në aksident gjatë misionit stërvitor në bazën e Oklahoma me avionë T-38 Talon (foto)

Dy pilotë vdesin në aksident gjatë misionit stërvitor
Dy pilotë të forcave ajrore amerikane kanë humbur jetën pas një aksidenti gjatë stërvitjes në bazën ajrore Vance në Oklahoma. 
 
Lajmi u pohua në një deklaratë të forcave ajrore duke thënë se tragjedia ndodhi si rezultat i një keqmenaxhimi me avionët. 
Dy avionë stërvitorë T-38 Talon ishin përfshirë në aksident, me dy pilotë në bord secili.
 
Nuk është ende e qartë nëse avionët u përplasën dhe baza nuk tregoi për gjendjen e dy pilotëve të tjerë në mision, por pamje të publikuara tregonin një nga avionët që kishte dalë nga pista në shkretëtirë dhe grupet e shpëtimit që jepnin ndihmën.
 
Rezultate imazhesh për Vance air base Oklahoma T-38 Talon t 38 talon accident
 
Rezultate imazhesh për Vance air base Oklahoma T-38 Talon t 38 talon accident