Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Dy pilotë vdesin në aksident gjatë misionit stërvitor në bazën e Oklahoma me avionë T-38 Talon (foto)

Postuar: 21/11/2019 - 20:50

Dy pilotë të forcave ajrore amerikane kanë humbur jetën pas një aksidenti gjatë stërvitjes në bazën ajrore Vance në Oklahoma. 
 
Lajmi u pohua në një deklaratë të forcave ajrore duke thënë se tragjedia ndodhi si rezultat i një keqmenaxhimi me avionët. 
Dy avionë stërvitorë T-38 Talon ishin përfshirë në aksident, me dy pilotë në bord secili.
 
Nuk është ende e qartë nëse avionët u përplasën dhe baza nuk tregoi për gjendjen e dy pilotëve të tjerë në mision, por pamje të publikuara tregonin një nga avionët që kishte dalë nga pista në shkretëtirë dhe grupet e shpëtimit që jepnin ndihmën.
 
Rezultate imazhesh për Vance air base Oklahoma T-38 Talon t 38 talon accident
 
Rezultate imazhesh për Vance air base Oklahoma T-38 Talon t 38 talon accident

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 05/12/2019 - 23:52

Mark Bloomfield kishte pasur një karrierë domethënëse në botën e vullnetarizmit në vendet më të varfra të botës, Indi dhe Afrikë mbi të gjitha, duke qenë për disa kohë edhe asistenti special i Nënë Terezës në vitet e

Postuar: 05/12/2019 - 23:14

Hillary Clinton ishte në një intervistë me Howard Stern të Mërkurën.Dhe biseda u zhvendos në disa

Postuar: 05/12/2019 - 19:49

Franca thuajse ka ndaluar funksionin sot prej grevave masive në sektorin publik dhe privat teks

Postuar: 05/12/2019 - 19:21

Holly Capron 28 vjeç nga Exeter, Devon, u raportua e zhdukur më 25 nëntor.

Postuar: 05/12/2019 - 17:50

Një total prej 1.3 milionë bitcoin me vlerë afro 9 miliardë dollarë u zhvendosën në një orë dit

Postuar: 05/12/2019 - 15:58

Partia e Re në pushtet i bëri kërkesë presidentit Aliyev për shpërndarjen e parlamentit dhe mba

Postuar: 05/12/2019 - 15:46

Presidenti i Turqisë, Rexhep Tajip Erdogan, ka dënuar ata që përdorin fjalën “Islam&rdquo