BREAKING NEWS

Çfarë po paralajmëron Artan Hoxha? Gazetari reagon menjëherë pas arrestimit të Vangjush Dakos: 'Xhuxhi' di shumë gjëra për ata lart

Çfarë po paralajmëron Artan Hoxha? Gazetari reagon
x
BREAKING NEWS

Arrestimi i Vangjush Dakos nga SPAK, vjen reagimi i parë nga opozita

Arrestimi i Vangjush Dakos nga SPAK, vjen reagimi i parë nga opozita
x
BREAKING NEWS

Pas Vangjush Dakos, arrestohet edhe ndërtuesi i pallatit (Emri)

Pas Vangjush Dakos, arrestohet edhe ndërtuesi i pallatit (Emri)
x
BREAKING NEWS

Gazetari i njohur zbulon detajet nga hetimi për arrestimin e ish-zyrtarëve të Durrësit dhe Vangjush Dakos

Gazetari i njohur zbulon detajet nga hetimi për arrestimin e
x
BREAKING NEWS

Publikohen emrat, ja kush janë ish-zyrtarët e Bashkisë Durrës të arrestuar nga SPAK

Publikohen emrat, ja kush janë ish-zyrtarët e Bashkisë
x
BREAKING NEWS

Operacioni i SPAK në Durrës, ja ku gjendej Vangjush Dako kur u lëshua urdhër-arresti

Operacioni i SPAK në Durrës, ja ku gjendej Vangjush Dako kur u
x
BREAKING NEWS

Pas arrestimit të Vangjush Dakos, reagon për herë të parë kryeministri Rama

Pas arrestimit të Vangjush Dakos, reagon për herë të
x
BREAKING NEWS

Urdhër arresti nga SPAK për ish kryebashkiakun e Durrësit, Vangjush Dako vetëdorëzohet në Drejtorinë e Policisë së Tiranës

Urdhër arresti nga SPAK për ish kryebashkiakun e Durrësit,
x

Bota

Dy trena dalin nga shinat, ka të lënduar

Dy trena dalin nga shinat, ka të lënduar

Dy trena në Zvicër kanë dalë jashtë shinave gjatë ditës së sotme duke shkaktuar disa të plagosur në bord, numri i të cilëve nuk është saktësuar. Dy trena rajonalë dolën nga shinat të premten vetëm disa kilometra larg njëri-tjetrit dhe me një distancë kohore prej gjysmë ore.

Një prej trenave është rrëzuar në Lussertz dhe treni tjetër në rajonin administrativ Bern-Mittelland në Kantonin e Bernës.

Sipas policisë, aksidenti në Lussertz ka ndodhur rreth orës 16:30 ku disa prej vagonëve të trenit kanë dalë nga shinat. Seksioni i hekurudhës u mbyll, ndërsa në vendin e ngjarjes mbërritën zjarrfikësit dhe ambulanca.

Aksidenti i dytë ndodhi pak para orës 17:00, ku një pjesë e trenit u përmbys. Ekipet e shpëtimit shkuan në zonë, ku frynin erëra të forta, për të ofruar ndihmën e parë.

Vihet re se një valë e motit të keq po godet Zvicrën, pasi erërat e stuhishme po përfshijnë disa zona. Shpejtësitë e erërave ka arritur shpejtësi deri në 122 kilometra për orë.

Që nga mëngjesi, shërbimi meteorologjik i Zvicrës ka regjistruar më shumë se 5000 goditje të rrufeve.