BREAKING NEWS

Shokuese/ Përdhunoi vajzën që shkoi të denonconte përdhunimin nga disa persona, kush është shefi i lartë i Policisë: I kërkoi favore seksuale dhe mbesës së shkrimtarit të madh Martin Camaj

Shokuese/ Përdhunoi vajzën që shkoi të denonconte
x

Bota

Dy vatrat e reja të pandemisë në botë kanë regjistruar shifra rekord, duke u renditur në krye të listës së vendeve me më shumë të prekur Covid

Dy vatrat e reja të pandemisë në botë kanë regjistruar

Brazili dhe Rusia janë bërë tashmë ndër vendet me numrin më të lartë të personave të prekur me koronavirus.

Me 10.158 dhe 9434 të infektuar renditen në treshen e shteteve më të goditura nga Covid-19, me 341.048 dhe 335.882 persona të prekur.

Numri i viktimave ka qenë 634 për Brazilin dhe 139 për Rusinë, duke arritur në 21.682 dhe 3366 jetë të humbura nga pandemia.

Para tyre është vetëm SHBA-ja, me mbi 1.6 milionë të prekur dhe më shumë se 98 mijë viktima.

Më të lexuarat