BREAKING NEWS

Aksionerë serbë në Portin e Durrësit? Alabbar zbulon se kush 'fshihet' pas kompanisë 'Eagle Hills'

Aksionerë serbë në Portin e Durrësit? Alabbar zbulon se kush
x
BREAKING NEWS

Pse vendosi të investojë në Shqipëri? Alabbar nuk 'hesht' më dhe e tregon hapur: Në Francë, Gjermani apo në Angli...

Pse vendosi të investojë në Shqipëri? Alabbar nuk
x
BREAKING NEWS

"Qesharake, me një kërkim në...", Alabbar bën reagimin e fortë pas debateve për Portin e Durrësit

"Qesharake, me një kërkim në...", Alabbar bën
x
BREAKING NEWS

Vetëm pak ditë pas vizitës në Tiranë, Presidenti i Azerbajxhanit njofton vendimin e minutës së fundit

Vetëm pak ditë pas vizitës në Tiranë, Presidenti i
x
BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh? Ministria del me njoftimin e rëndësishëm dhe zbardh detajet e fundit

Çfarë po ndodh? Ministria del me njoftimin e
x
BREAKING NEWS

Zhduket papritur 14 vjeçarja shqiptare në Greqi, detajet e fundit rreth të miturës (FOTO-EMRI)

Zhduket papritur 14 vjeçarja shqiptare në Greqi, detajet e fundit
x
BREAKING NEWS

Grabisnin me dhunë të rinjtë që konsumonin kanabis, ja dy efektivët e arrestuar nga policia (FOTO)

Grabisnin me dhunë të rinjtë që konsumonin kanabis, ja dy
x
BREAKING NEWS

Pjesë e bandës famëkeqe të ‘Eskos’, ja kush janë 10 shqiptarët e arrestuar në Greqi (EMRAT+FOTO)

Pjesë e bandës famëkeqe të ‘Eskos’, ja kush
x

Bota

Dyshohet për sulm terrorist/ Breshëri plumbash ndaj qytetarëve, lëndohen disa persona (DETAJE)

Dyshohet për sulm terrorist/ Breshëri plumbash ndaj qytetarëve,

Shtatë persona kanë mbetur të plagosur pasi persona të armatosur hapën zjarr në qytetin e Jeruzalemit, tha zyrtarët izraelitë.

Sulmuesit qëlluan drejt një autobusi dhe hapën zjarr në një parking makinash pranë murit historik perëndimor në orën 01:24 me orën lokale.

Policia ka nisur një kërkim për të vënë në pranga personat e armatosur të cilët u arratisën menjëherë pas sulmet.

Zëdhënësi i policisë tha për mediat lokale si incidenti po trajtohet si një sulm i dyshuar terrorist.

Shërbimi i ambulancës, Magen David Adom (MDA), tha se po trajtonte disa qytetarë që ranë pre e sulmit dy prej të cilëve në gjendje kritike për jetën.

 

Më të lexuarat