Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

A e braktisi Erdogan vendin kur nisi grushti i shtetit?! Ja rruga që përshkoi avioni i tij privat

A e braktisi Erdogan vendin kur nisi grushti i shtetit?! Ja rruga që përshkoi avioni i tij privat

Postuar: 16/07/2016 - 10:04

Presidenti turk, i cili ishte me pushime në qytetin Turk te Marmarasë, kur filloi grushti i shtetit u nis me nje avion privat, por me nje desitinacion të pacaktuar.
 
Radarët kane fiksuar momentet kur avioni me Presidentin sillet vëedallë në ajër por nuk e kalon asnjëherë kufirin.
 
Avioni ka fluturuar gjatë në formë rrethi për t'u ulur më pas në Stamboll ku Presidenti u prit nga turmë e madhe njerëzish ndërsa kishte dështuar grushti i shtetit.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 21/11/2019 - 21:18

Teksa dimri përfshin hemisferën veriore të tokës, do të kemi gjithnjë e më pak dritë por disa vende janë shumë më keq se të tjerat.
 

Postuar: 21/11/2019 - 21:03

Pas përplasjes fatale të avionit stërvitor T-38 Talon në bazën ajrore të Oklahoma, mediat venda

Postuar: 21/11/2019 - 20:50

Dy pilotë të forcave ajrore amerikane kanë humbur jetën pas një aksidenti gjatë stërvitjes në b

Postuar: 21/11/2019 - 20:36

Ushtria e Norvegjisë tha sot se ka nevojë për tanke të reja pasi tanket moderne ruse T-80BVM ja

Postuar: 21/11/2019 - 20:24

Presidenti rus Vladimir Putin parashikoi sot shpërbërjen e Bashkimit Evropian duke e krahasuar

Postuar: 21/11/2019 - 20:00

Kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu u akuzua për korrupsion, mashtrime dhe shkelje të bes

Postuar: 21/11/2019 - 19:58

Ish-kryeministri italian dhe drejtuesi i Partisë Forca, Silvio Berlusconi tha sot se Kina është