BREAKING NEWS

“Nëse nëna e fëmijëve...”, avokati i njohur del me deklaratën 'bombë': Ju tregoj provën e fortë që mund të rikthejë në qeli Tahirin

“Nëse nëna e fëmijëve...”, avokati i njohur del
x
BREAKING NEWS

“Në zarf mendova se ishte çokollatë”, gazetarja Hoxha zbardh prapaskenat e bujshme nga arrestimi i zyrtares së lartë të Shëndetësisë

“Në zarf mendova se ishte çokollatë”, gazetarja
x
BREAKING NEWS

Zarfi i "ëmbël” fundos zyrtaren e lartë, zbardhet dëshmia e Sekretares së Përgjithshme e Shëndetësisë

Zarfi i "ëmbël” fundos zyrtaren e lartë, zbardhet
x
BREAKING NEWS

Tensionet në veri, gazeta gjermane trondit me artikullin: Politikat e Kurtit, në përputhje me planet serbe për destabilizimin e rajonit

Tensionet në veri, gazeta gjermane trondit me artikullin: Politikat e
x
BREAKING NEWS

"Po flitet minutat e fundit"/ Eksperti Ervin Karamuço del me deklaratën 'bombë': Së shpejti do të arrestohet një ish-kryebashkiak

"Po flitet minutat e fundit"/ Eksperti Ervin Karamuço del me
x
BREAKING NEWS

Shkatërohet banda shqiptare në Itali/ Kush është trafikanti i shumëkërkuar që bashkëpunonte me “Ndraghetan” (emri)

Shkatërohet banda shqiptare në Itali/ Kush është trafikanti
x
BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh me euron? Pëson rënie dhe merr 'goditjen' më të madhe në historinë e këmbimit valutor

Çfarë po ndodh me euron? Pëson rënie dhe merr
x
BREAKING NEWS

Shpërthen zjarr pranë SPAK, dalin detajet e para

Shpërthen zjarr pranë SPAK, dalin detajet e para
x

Bota

E frikshme/ Anija plot me pasagjerë përfshihet nga flakët, ka të vdekur

E frikshme/ Anija plot me pasagjerë përfshihet nga flakët, ka

Dhjetë persona kanë vdekur dhe 230 të tjerë janë shpëtuar pas shpërthimit të një zjarri në një anije pasagjerësh në brigjet e provincës Basilan të Filipineve.

Nëntë persona të tjerë u lënduan si pasojë e zjarrit. Anija kishte një kapacitet prej 430 pasagjerësh.

Filipinet, një arkipelag me më shumë se 7,600 ishuj dhe ishuj, ka një siguri të ulët detare, me anije që shpesh transportojnë shumë pasagjerë dhe shumë linja detare që përdorin anije të vjetra.

Incidentet detare janë të shpeshta në vend.

Në maj 2022, të paktën shtatë persona vdiqën kur një zjarr shpërtheu në një anije pasagjerësh me 134 persona në bord.