BREAKING NEWS

Aksident i frikshëm te "Kthesa e Kamzës", ka viktima

Aksident i frikshëm te "Kthesa e Kamzës", ka viktima
x
BREAKING NEWS

“Ky është një realitet shumë i hidhur, por është i vërtetë”/ Kreshnik Spahiu zbulon hapat që ndërmerr BE për të hapur ‘thesin’ e fondeve në Ballkan

“Ky është një realitet shumë i hidhur, por
x
BREAKING NEWS

Pas ‘dasmës’ në BBV, Nard Ndoka bën thirrjen epike për shqiptarët: Luizi u ‘martu’, në 11 shkurt të “martojmë” Ramën

Pas ‘dasmës’ në BBV, Nard Ndoka bën thirrjen epike
x
BREAKING NEWS

“Çështjet e Brilant dhe Ervis Martinaj të lidhura”/ Gazetari zbardh prapaskenat e forta: Grupet kriminale e kanë metodë përdorimin e...

“Çështjet e Brilant dhe Ervis Martinaj të lidhura”/
x
BREAKING NEWS

A ka kryer Ervis Martinaj ndërhyrje plastike?/ Artan Hoxha zbulon si qëndron e vërteta

A ka kryer Ervis Martinaj ndërhyrje plastike?/ Artan Hoxha zbulon si
x
BREAKING NEWS

Vrau të riun nga Kukësi në Prizren, zbardhet kërkesa më e fundit e prokurorisë për “Kobrën” dhe pesë të tjerë

Vrau të riun nga Kukësi në Prizren, zbardhet kërkesa më
x
BREAKING NEWS

Pas njoftimit të datës së protestës, Berisha bën lëvizjen e radhës, ja çfarë pritet të ndodhë sot

Pas njoftimit të datës së protestës, Berisha bën
x
BREAKING NEWS

Vëmendje shoferë! S’ka më të lëvizësh me makinë pa dokumente, makina monitoruese zbret në terren (Detaje)

Vëmendje shoferë! S’ka më të lëvizësh me
x

Bota

E frikshme/ Filmohet fenomeni i rrallë natyror, ja çfarë ndodhi (Video)

E frikshme/ Filmohet fenomeni i rrallë natyror, ja çfarë ndodhi

Një fenomen i rrallë natyror është filmuar në Nju Jork. Një qytetar ka arritur të filmojë bubullima në një stuhi bore, e cila njihet ndryshe si “Thundersnow”.

Thundersnow është pikërisht ajo që sugjeron emri – një stuhi me dëborë. Por versioni dimëror i një stuhie është shumë më pak i shpeshtë se stuhitë e pranverës dhe verës me të cilat janë mësuar shumica e njerëzve.

Kjo është për shkak se krijimi i bubullimave dhe vetëtimave kërkon sasi të konsiderueshme të paqëndrueshmërisë atmosferike, gjë që kërkon ajër të ngrohtë. Kjo është e mjaftueshme në pranverë dhe verë, por jo aq shumë gjatë stuhive të borës së dimrit.