BREAKING NEWS

Berisha e Meta në unison kundër bashkëqeverisjes PS-PD, mesazhe e paralajmërime Bashës të refuzojë ofertën e Ramës

Berisha e Meta në unison kundër bashkëqeverisjes PS-PD, mesazhe e
x

Bota

E frikshme/ Kur do të shkatërrohet bota? NASA zbulon datën dhe shkakun

E frikshme/ Kur do të shkatërrohet bota? NASA zbulon datën dhe

Ndoshta të gjithë pyesim "se kur do të shkatërrohet bota", ndoshta na duket e çuditshme dhe njëkohësisht e frikshme. NASA ka dhënë përgjigjen e shumëpritur.

Si rezultat i punës së tyre me një ekip shkencëtarësh duke përdorur teknikën e modelimit, Nasa llogariti që bota do të shkatërrohej për një miliard vjet, për shkak të rrezatimit diellor.

Sasia e oksigjenit në botë do të jetë e pamjaftueshme për qeniet e gjalla. Sipas ekipit, Toka nuk do të ishte e përshtatshme për të jetuar pasi Dielli do të konsumojë oksigjenin në Tokë me kalimin e kohës.

Në artikullin që ata përgatitën me të dhënat nga studimet e tyre, ekipi i NASA sugjeroi që kur kalendari të tregonte datën 1.000.002.021, sasia e oksigjenit në Tokë nuk do ishte e mjaftueshme për qeniet e gjalla.