BREAKING NEWS

Baba i katër fëmijëve, ndërron jetë nga koronavirusi mësuesi i shkollës private në Korçë

Baba i katër fëmijëve, ndërron jetë nga koronavirusi
x

Bota

E frikshme! Një tjetër stadium kthehet në spital për të infektuarit nga koronavirusi

E frikshme! Një tjetër stadium kthehet në spital për të

Koronavorusi duket se ka nënshtruar totalisht të gjithë globin, Mijëra jetë kanë humbur si shkak i këtij virusi vdekjeprurës dhe qindra mijëra të tjerë janë të infektuar.

Qeveritë e shumë vendeve i kanë shpallur luftë këtij armiku të padukshëm, duke vendosur në dispozicion të gjithë infrastrukturën.

Kështu ka ndodhur edhe me disa stadiume. Pas atij të Zagrebit në Kroaci, e disa të tjerëve në Europë, radha është për legjendarin “Maracana” në Rio De Janeiro, Brazil.

Stadiumi ku zhvillon aktivitetin ekipi i Flamengos dhe që shërben si shtëpi për 12 ekipe të provincave rrotull, do të jetë në “luftë” me Covid-19, duke u shndërruar në spital.