BREAKING NEWS

Meteorologu i njohur paralajmëron ndryshimin drastik të motit: Ja çfarë do të ndodhë me temperaturat në 5 ditët e ardhshme

Meteorologu i njohur paralajmëron ndryshimin drastik të motit: Ja
x
BREAKING NEWS

“Ka ende shpresë!”, Shqipëria ‘shpartallon’ portën e Izraelit, Uzuni realizon një magji të vërtetë (VIDEO)

“Ka ende shpresë!”, Shqipëria ‘shpartallon’
x
BREAKING NEWS

"Mund të vriten dëshmitarë"/ Çfarë po paralajmëron Ervin Karamuço: Skenarët janë shumë të frikshëm, shpresoj të mos ndodhin

"Mund të vriten dëshmitarë"/ Çfarë po
x
BREAKING NEWS

Çfarë po kërkojnë? Forcat policore blindojnë Vlorën

Çfarë po kërkojnë? Forcat policore blindojnë
x
BREAKING NEWS

COVID në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë jep njoftimin e rëndësishëm: Çfarë ka ndodhur në 24 orët e fundit

COVID në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë jep
x
BREAKING NEWS

“Lufta e Tretë Botërore ka nisur tashmë”, figura e njohur ruse lëshon alarmin: Katastroftë bërthamore...

“Lufta e Tretë Botërore ka nisur tashmë”, figura e
x
BREAKING NEWS

'Fluturon' përsëri nafta dhe gazi/ Bordi i Transparencës ndryshon sërisht çmimet, ja sa do të shiten karburantet

'Fluturon' përsëri nafta dhe gazi/ Bordi i
x
BREAKING NEWS

Kreu i SPAK paralajmëron arrestime të bujshme në radhët e të korruptuarve, zbulon se prokurorët specialë dhe agjentët e BKH po bashkëpunojnë me 20 skuadra të përbashkëta hetimore nga vendet e BE

Kreu i SPAK paralajmëron arrestime të bujshme në radhët e
x

Bota

E frikshme/ Shkencëtarët japin alarmin: Një fenomen qiellor do të godasë Tokën

E frikshme/ Shkencëtarët japin alarmin: Një fenomen qiellor do

Shkencëtarët kanë dhënë alarmin, duke thënë se një stuhi diellore pritet të godasë së shpejti Tokën, duke shkaktuar dëme të mëdha. Teksa më herët u raportua për një stuhi diellore që ndërpreu sinjalin e radios në një pjesë të rruzullit, këtë herë, nuk do jemi kaq me fat. Efektet pritet që të ndihen në gjithë planetin, që rrjedhimisht do futej në kaos dhe panik.

Stuhitë diellore janë efektet atmosferike që ndjehen në Tokë nga këto ngjarje që ndodhin në yllin qendror, Diellin. Këto stuhi fillojnë kur shpërthime të mëdha energjie formojnë ndezje diellore, të cilat nxirren nga sipërfaqja e diellit dhe në hapësirën e vdekur.

Çdo yll në qiell prodhon këto stuhi diellore, megjithëse dielli ynë është i vetmi që ndikon tek ne.

Ato shkatërrojnë satelitët e dërguar nga ne në hapësirë, dhe për rrjedhojë në Tokë shkatërrohen lidhjet e internetit, valët telefonike etj. Pra bota do humbiste mjetet e saj të kontaktit.