BREAKING NEWS

Berisha vë në lëvizje njerëzit e botës së krimit dhe kërcënon kandidatët demokratë që garojnë në zgjedhjet e 14 majit, ja si po i mban peng dhe shantazhon

Berisha vë në lëvizje njerëzit e botës së krimit
x
BREAKING NEWS

Nuk përmbahet Dash Shehi, sulmon ashpër Metën dhe Berishën, zbulon arsyen pse nuk iu bashkua koalicionit “Bashkë Fitojmë”

Nuk përmbahet Dash Shehi, sulmon ashpër Metën dhe Berishën,
x
BREAKING NEWS

Kriminelët në fushatën e 14 majit, kryetari i PS Mirditë jep dorëheqjen pas përfshirjes së njerëzve me precedentë penalë

Kriminelët në fushatën e 14 majit, kryetari i PS Mirditë jep
x
BREAKING NEWS

“Korrupsioni në FBI dhe Ukrainë”/ Media amerikane jehonë SKANDALIT ‘McGonigal’: Kina ndikoi në mënyrë korruptive te Rama

“Korrupsioni në FBI dhe Ukrainë”/ Media amerikane
x
BREAKING NEWS

Ja sëmundja nga e cila vuan Sali Berisha, Spartak Braho zbulon misterin dhe tregon si po shkon drejt burgut ish-kryeministri, zbardh planin e tij për të shkaktuar sërish vrasje politike

Ja sëmundja nga e cila vuan Sali Berisha, Spartak Braho zbulon misterin dhe
x
BREAKING NEWS

Drejt zbardhjes së plotë! Person me rrezikshmëri shumë të lartë, të rejat e fundit nga hetimet për sulmin ndaj Top Channel. Hetuesit kanë tre profile të sakta ADN-je

Drejt zbardhjes së plotë! Person me rrezikshmëri shumë
x
BREAKING NEWS

Gazetari zbardh prapaskenat mes PD dhe kandidatëve të primareve: Ka pasur marrëveshje të heshtura, ja ujditë që janë bërë në disa bashki në veri të vendit

Gazetari zbardh prapaskenat mes PD dhe kandidatëve të primareve: Ka
x
BREAKING NEWS

Koncesionet dhe investitorët strategjikë shkaktojnë debate tek “Ligjet”, opozita prezanton projektligjin për kompanitë “offshore” dhe kërkon të ndalohen pasi mbi 1 miliardë euro shkojnë te qeveria

Koncesionet dhe investitorët strategjikë shkaktojnë debate tek
x

Bota

E frikshme/ Tërmeti i fuqishëm shkund ishullin, ja sa ishte magnituda

E frikshme/ Tërmeti i fuqishëm shkund ishullin, ja sa ishte magnituda

Një tërmet me magnitudë 6.2 goditi të martën ishujt indonezianë Bali dhe Java ku agjencia e gjeofizikës e Indonezisë thotë se tërmeti nuk pritet të shkaktojë cunami. Autoritetet kontrollojnë dëmet e shkaktuara nga lëkundjet në provincën Java Lindore dhe Bali.

Sipas mediave, tërmeti ndodhi në Oqeanin Indian në brigjet jugore të provincës Java Lindore, në një thellësi prej 10 kilometrash dhe 305 kilometra në jugperëndim të Denpasar, Bali.

Tërmeti ndodhi në orën 13:07 me kohën e Xhakartës të martën me epiqendrën e vendosur 284 km në jugperëndim të Jember Regency, Java Lindore. Autoritetet lokale po shqyrtojnë dëmet e shkaktuara nga lëkundjet që u ndjenë fuqishëm në provincën Java Lindore dhe Bali

Lëkundjet nga tërmeti i fundit indonezian u ndjenë në pikën e nxehtë turistike të Balit. Tërmeti është i treti që godet Indonezinë në javët e fundit. Një tërmet me magnitudë 6.4 goditi rajonin e Java Perëndimore të shtunën dhe u ndje 280 km nga kryeqyteti indonezian Xhakarta.

Një tërmet me magnitudë 5.6 vrau 331 dhe plagosi 600 të tjerë në qytetin Cianjur të Java-së Perëndimore më 21 nëntor. Ishte më vdekjeprurësi në Indonezi që nga një tërmet shkatërrues dhe cunami në Sulawesi që mori 4,340 jetë në 2018.

Indonezia shpesh ndikohet nga tërmete, shpërthime vullkanike dhe cunami për shkak të vendndodhjes së saj në harkun e vullkaneve dhe linjave të thyerjes në pellgun e Paqësorit të njohur si "Unaza e Zjarrit".

Më të lexuarat