BREAKING NEWS

“Ju heqim non gratat”/ Skandali i McGonigal, "bomba" nga Milaim Zeka: Ja premtimi për Gjykatën e Hagës

“Ju heqim non gratat”/ Skandali i McGonigal, "bomba" nga
x
BREAKING NEWS

Sherr mes disa të rinjve në një lokal, raportohet për të plagosur

Sherr mes disa të rinjve në një lokal, raportohet për
x
BREAKING NEWS

Ngjarja tronditëse në Gramsh, flet kryeplaku i fshatit: Jemi të shokuar, na ka lënë pa fjalë

Ngjarja tronditëse në Gramsh, flet kryeplaku i fshatit: Jemi të
x
BREAKING NEWS

Autori pastroi gjakun dhe mbuloi trupat e viktimave, zbardhen detaje të reja për ngjarjen e rëndë në Gramsh

Autori pastroi gjakun dhe mbuloi trupat e viktimave, zbardhen detaje të
x
BREAKING NEWS

E rëndë/ I riu u ther me thikë në 2 të mëngjesit te Sheshi Skënderbej, policia del me thirrjen e rëndësishme për qytetarët

E rëndë/ I riu u ther me thikë në 2 të mëngjesit
x
BREAKING NEWS

Sëmuret Edi Rama, kryeministri mungon në eventin e rëndësishëm, zbardhen me shpejtësi detajet

Sëmuret Edi Rama, kryeministri mungon në eventin e
x
BREAKING NEWS

Tragjedia në Gramsh/ Hapen dyert e mortit në shtëpitë e viktimave, fqinji rrëfen situatën mes vëllezërve

Tragjedia në Gramsh/ Hapen dyert e mortit në shtëpitë e
x
BREAKING NEWS

Gazetari Robert Papa zbulon arsyen pse SHBA nuk e shpall dot non grata Edi Ramën: Është një goditje e madhe

Gazetari Robert Papa zbulon arsyen pse SHBA nuk e shpall dot non grata Edi
x

Bota

E frikshme/ Tërmeti i fuqishëm shkund ishullin, tmerrohen banorët, ja sa ishte magnituda

E frikshme/ Tërmeti i fuqishëm shkund ishullin, tmerrohen

Një tërmet me magnitudë 6.9 goditi Indonezinë perëndimore këtë të premte, tha Shërbimi Gjeologjik i Shteteve të Bashkuara.

Tërmeti goditi vendin pak pas orës 20:30 me orën lokale në një thellësi rreth 212 kilometra (132 milje) në jugperëndim të Bengkulu, tha USGS.

Sistemi i Paralajmërimit dhe Zbutjes së Tsunamit të Oqeanit Indian (IOTWMS) në Indi tha se tërmeti mund të jetë në gjendje të gjenerojë një cunami që prek rajonin e Oqeanit Indian "bazuar në të dhënat historike dhe modelimin e cunamit".