Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

E frikshme/ Transgjinorja përdhunon dy shoqet në qelinë e burgut, ja arsyeja

Postuar: 11/09/2018 - 15:44

David Thompson, i njohur ndryshe me emrin e ndryshimit të gjinisë Karen White, është akuzuar për përdhunim të dy grave.

Ai nuk e kishte bërë ende operacion organin gjenital kur u akuzua për përdhunimin e një gruaje.

Për të respektuar të drejtat e saj, Karen u dërgua në një burg për femrat.

Në lidhje me këtë ajo u fut në burgun e grave ku përsëriti veprën penale për të cilën ishte akuzuar, duke përdhunuar edhe dy gra të tjera në qeli.

Ngjarja ka ndodhur në vitin 2017, kur gruaja sulmoi në dy raste të ndryshme, shoqet e burgut, në New Hall Prison, të Wakefield.

White është transferuar në burgun e burrave pas ngjarjes.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 22/01/2019 - 18:52

Kancelaria gjermane Angela Merkel dhe presidenti francez Emmanuel Macron kanë nënshkruar sot traktatin e pritur të miqësisë franko-gjerman që konsiderohet si hapi i parë drejt krijimit të ushtrisë së BE.

Postuar: 22/01/2019 - 18:25

Një burrë nga Polonia ka sulmuar sot tre policë në mes të ditës në qytetin holandez Waalwijk jo

Postuar: 22/01/2019 - 17:49

Një avion i linjave ruse Aeroflot në fluturim nga qyteti siberian i Surgut drejt Moskës u detyr

Postuar: 22/01/2019 - 17:30

Komisioni Evropian ka kritikuar sot planet e qeverisë së Rumanisë për amnisti ndaj politikanëve

Postuar: 22/01/2019 - 17:03

Një nga politikanet më popullore dhe më këmbëngulëse të Ukrainës, ish-kryemisnitrja Julia Tymos

Postuar: 22/01/2019 - 16:51

Kina ka kërkuar sot që Shtetet e Bashkuara të heqin dorë nga kërkesa e ekstradimit të ekzekutiv

Postuar: 22/01/2019 - 16:30

Kombet e Bashkuara kritikuan sot vendet evropiane që nuk lejuan zbarkimin e emigrantëve në port