BREAKING NEWS

Milaim Zeka paralajmëron arrestime "VIP" në Shqipëri dhe jep lajmin "e keq" për Edi Ramën

Milaim Zeka paralajmëron arrestime "VIP" në Shqipëri
x
BREAKING NEWS

Vjen deklarata ‘bombë’, spiunët që hynë në pallatin e Kremlinit zbulojnë sëmundjet që rrezikojnë jetën e Putinit: Do të vdesë brenda 2...(VIDEO)

Vjen deklarata ‘bombë’, spiunët që hynë në
x
BREAKING NEWS

Fatos Klosi paralajmëron “tërmet” në politikën shqiptare: Ja goditja që do të marrë Sali Berisha në 7 korrik dhe 4 dosjet e SPAK që do të tronditin opozitën, Meta përgjegjës për korrupsionin në Shqipëri

Fatos Klosi paralajmëron “tërmet” në politikën
x
BREAKING NEWS

Bordi merr vendimin, publikohen çmimet e reja të produkteve ushqimore, sa lek do të shiten duke nisur nga 1 kg sheqer deri tek...

Bordi merr vendimin, publikohen çmimet e reja të produkteve
x
BREAKING NEWS

Meta-Berisha shtojnë thirrjet për rrëzimin e qeverisë dhe shkundje të sistemit, ja strategjia që po aplikojnë 2 antiamerikanët e “Foltores” për të joshur ithtarët e tyre

Meta-Berisha shtojnë thirrjet për rrëzimin e qeverisë dhe
x
BREAKING NEWS

E trishtë! Shuhet në moshë shumë të re pedagogia e njohur, rektorja e Universitetit ndan lajmin e hidhur (EMRI+FOTO)

E trishtë! Shuhet në moshë shumë të re pedagogia e
x
BREAKING NEWS

Zbardhet sondazhi i gazetës “Sot”, ja kush është ministri më i pëlqyer në qeverinë “Rama 3”, Frida Krifca dhe Mirela Kumbaro më të urryerat për qytetarët

Zbardhet sondazhi i gazetës “Sot”, ja kush është
x
BREAKING NEWS

Ngjarjet kriminale në Shqipëri/ DEA bën lëvizjen e papritur, reagon eksperti Karamuço dhe jep lajmin e bujshëm: Koha e duhur

Ngjarjet kriminale në Shqipëri/ DEA bën lëvizjen e papritur,
x

Bota

E frikshme, zbulohet një rast i kolerës në Spanjë, për herë të parë që nga 1979

E frikshme, zbulohet një rast i kolerës në Spanjë, për

Zbulohet një rast i kolerës në Spanjë në më shumë se katër dekada, megjithëse personi i infektuar tashmë është shëruar dhe asnjë rast tjetër nuk është raportuar ndërkohë.

Një paciente u shtrua në spital privat në Madrid dhe doli më vonë pas trajtimit, tha një zëdhënës i autoritetit shëndetësor, pa dhënë datat e shtrimit në spital apo detaje të tjera.

Ajo ishte infektuar pasi kishte pirë ujë nga një pronë në Toledo, 75 km në jug të kryeqytetit në rajonin e Castilla La Mancha dhe prona që atëherë është mbyllur për arsye sigurie, sipas zyrtarëve shëndetësorë në atë rajon.

Kolera është një infeksion akut diarreal i shkaktuar nga bakteri Vibrio cholerae dhe mund të jetë vdekjeprurës nëse nuk trajtohet.

Përhapet kryesisht nga ushqimi dhe uji i kontaminuar. Shpërthimi i fundit i madh i kolerës në Spanjë ishte në vitin 1979 kur 267 raste u raportuan kryesisht në Barcelonë dhe Malaga.

Më të lexuarat