BREAKING NEWS

“Jemi përballë eventit të madh”, Spartak Ngjela bën parashikimin e bujshëm për Shqipërinë: Varet nga Rama dhe...

“Jemi përballë eventit të madh”, Spartak Ngjela
x
BREAKING NEWS

“Thika pas kurrizit”, Braçe tregon arsyet pse u largua nga qeveria e përplasjet me Ramën: S'kishte vend për dy

“Thika pas kurrizit”, Braçe tregon arsyet pse u largua nga
x
BREAKING NEWS

Gazetari i njohur italian paralajmëron planin e frikshëm të Kinës që po alarmon NATO: Pas Putinit, ja “tërmeti” që do të shkaktojë Xi Jinping 

Gazetari i njohur italian paralajmëron planin e frikshëm të
x
BREAKING NEWS

Çfarë pritet të ndodhë? Spartak Ngjela lëshon paralajmërimin ‘bombë’

Çfarë pritet të ndodhë? Spartak Ngjela lëshon
x
BREAKING NEWS

Sporti shqiptar në zi, ndahet nga jeta ish-volejbollisti i Kombëtares (EMRI)

Sporti shqiptar në zi, ndahet nga jeta ish-volejbollisti i Kombëtares
x
BREAKING NEWS

Shpërthimi në hotelin e drejtorit të FSDKSH/ Reagon menjëherë policia dhe zbardh detajet zyrtare: Lënda plasëse ishte vendosur në …

Shpërthimi në hotelin e drejtorit të FSDKSH/ Reagon
x
BREAKING NEWS

Zbardhen detajet/ Kush ishte objektivi? Tritol hotelit në pronësi të ish-drejtorit të Aluiznit. Ja posti drejtues që mban (Emri)

Zbardhen detajet/ Kush ishte objektivi? Tritol hotelit në pronësi
x
BREAKING NEWS

Shpërthim me eksploziv në një hotel në Sarandë, zbardhen informacionet e para

Shpërthim me eksploziv në një hotel në Sarandë,
x

Bota

E frikshme! Notarja humb ndjenjat në pishinë, zhytet në fund të ujit! Trajnerja i shpëton jetën: U hodha në ujë pasi pashë se askush...

E frikshme! Notarja humb ndjenjat në pishinë, zhytet në fund

Andrea Fuentes parandaloi një tragjedi në kampionatin botëror të notit në Budapest të mërkurën.

Fuentes, fitues 4 herë e medaljes olimpike në notin e sinkronizuar për Spanjën, u hodh në pishinë për të shpëtuar notaren amerikane Anita Alvarez, kur ajo humbi ndjenjat në ujë.

Alvarez, fituese dy herë e medaljes olimpike, nuk po reagonte dhe u zhyt brenda në pishinë. Në këtë moment, trajnerja vrapoi për ta ndihmuar duke u hedhur në pishinë, pa hezituar.

USA Artistic Swimming njoftoi se 25-vjeçarja është në gjendje të mirë shëndetësore.

Gjithashtu lajmin e konfirmoi edhe Fuentes ku gjatë një interviste u shpreh: “Anita është shumë mirë. Ishte e frikshme ajo që ndodhi, të jem e sinqertë. U hodha në ujë pasi pashë se askush nuk po shkonte ta shpëtonte. U tremba pak sepse ajo nuk merrte frymë, por tani është mirë, duhet të pushojë.”