BREAKING NEWS

Pandemia e Covid-19/ Rama del në konferencë online, tregon si është situata: Mbyllja e vendit do të...

Pandemia e Covid-19/ Rama del në konferencë online, tregon si
x

Bota

E gjithë bota po e pret! Vjen lajmi fantastik për vaksinën anti-Covid

E gjithë bota po e pret! Vjen lajmi fantastik për vaksinën

Universiteti i Oxford ka premtuar se do të sjellë një vaksinë tepër efektive kundër Covid-19, të quajtur “ChAdOx1 nCov-2019”

Tashmë që vaksina është në provat e fundit 99% e pjesëmarrësve të të gjitha moshave kanë prodhuar anti-trupa.

Kjo ka ndodhur 2 javë pas dozës së dytë dhe rezultatet duken premtuese.

Për më tepër vaksina që do e prodhojë kompania AstraZeneca ka shfaqur një imunitet të fortë edhe tek grupet më të rriskuara nga COVID-19 siç janë ata të moshës mbi 70 vjeç.