BREAKING NEWS

Spastrimet në PS, Rama fut në lista ministrat jo deputetë, zv/ministra, drejtorë e ish-anëtarë të LSI, zbulohen emrat që spostojnë veteranët

Spastrimet në PS, Rama fut në lista ministrat jo deputetë,
x

Bota

E gjithë bota po lufton me koronavirus, por ky është shteti i mrekullisë, vetëm një rast me Covid në 24 orë

E gjithë bota po lufton me koronavirus, por ky është shteti i

Zelanda e Re është nga të paktat shtete që situatën me pandemi e ka menaxhuar mirë dhe pa raste të shumta.

Sipas autoriteteve shëndetësore nga ky shtet, thuhet se në 24 orët e fundit Zelanda e Re ka regjisturar vetëm një rast me infektim Covid.

Statistikat në këtë shtet për virusin korona janë shumë të pakta. Deri më tani i gjithë shteti ka 2,040 infektime gjithsej, që nga fillimi i pandemisë.