Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

E pabesueshme/ Fsheh 40 mijë euro në furrë, e fejuara i bën atë që nuk e priste

Postuar: 20/04/2019 - 23:44

Një histori e pazakontë vjen nga Italia. Një gruaje nga Venecia i ka kushtuar keku në formë strudel 40 mijë euro. Silvia Moro kishte futur ëmbëlsirën në furrën e shtëpisë, kur pas pak minutash u alarmua nga era.

Kur hapi furrën, e fejuara e sipërmarrësit italian pa që po digjeshin eurot. Paratë ishin fshehur në furrë nga bashkëjetuesi i akuzuar për fshehje të pasurisë. 

Lajmi u zbulua nga autoritetet italiane, të cilat e kishin vendosur në përgjim dhe zbuluan gafën që bëri e fejuara e sipërmarrësit, e cila ia tregoi motrës.

“Kam bërë një gafë, kam pjekur strudelin në furrën ku ishin 40 mijë Euro të cilat u dogjën”, i tha ajo motrës duke u zbuluar nga policia.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/08/2019 - 09:11

Një bombë ka shpërthyer në një sallë ku po zhvillohej një dasmë në kryeqytetin Afganistan, Kabul, duke vrarë 63 persona dhe plagosur më shumë se 180 të tjerë.

Postuar: 18/08/2019 - 07:50

Pekini ka reaguar ashpër dje ndaj marrëveshjes së propozuar të shitjes së avionëve luftarakë F-16

Postuar: 17/08/2019 - 22:34

Një grua është gjetur e pajetë në shtëpinë e saj në Birmingham mbrëmjen e sotme.

Postuar: 17/08/2019 - 22:23

Ka gjetur vdekjen në mënyrë tragjike një polic në krye të detyrës, pasi po ndiqte disa hajdutë që

Postuar: 17/08/2019 - 18:20

‘’Kapriçot’’ e motit kanë paralizuar qytetin e Stambollit.

Postuar: 17/08/2019 - 15:35

Presidenti i Koresë së Jugut, Moon Jae In bëri thirrje për bashkëpunim me Japoninë në mënyrë që

Postuar: 17/08/2019 - 15:33

Tetë persona kanë vdekur pas shpërthimit të një zjarri në një hotel në Odesa, njoftoi shërbimi