BREAKING NEWS

Meteorologu i njohur paralajmëron ndryshimin drastik të motit: Ja çfarë do të ndodhë me temperaturat në 5 ditët e ardhshme

Meteorologu i njohur paralajmëron ndryshimin drastik të motit: Ja
x
BREAKING NEWS

“Ka ende shpresë!”, Shqipëria ‘shpartallon’ portën e Izraelit, Uzuni realizon një magji të vërtetë (VIDEO)

“Ka ende shpresë!”, Shqipëria ‘shpartallon’
x
BREAKING NEWS

"Mund të vriten dëshmitarë"/ Çfarë po paralajmëron Ervin Karamuço: Skenarët janë shumë të frikshëm, shpresoj të mos ndodhin

"Mund të vriten dëshmitarë"/ Çfarë po
x
BREAKING NEWS

Çfarë po kërkojnë? Forcat policore blindojnë Vlorën

Çfarë po kërkojnë? Forcat policore blindojnë
x
BREAKING NEWS

COVID në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë jep njoftimin e rëndësishëm: Çfarë ka ndodhur në 24 orët e fundit

COVID në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë jep
x
BREAKING NEWS

“Lufta e Tretë Botërore ka nisur tashmë”, figura e njohur ruse lëshon alarmin: Katastroftë bërthamore...

“Lufta e Tretë Botërore ka nisur tashmë”, figura e
x
BREAKING NEWS

'Fluturon' përsëri nafta dhe gazi/ Bordi i Transparencës ndryshon sërisht çmimet, ja sa do të shiten karburantet

'Fluturon' përsëri nafta dhe gazi/ Bordi i
x
BREAKING NEWS

Kreu i SPAK paralajmëron arrestime të bujshme në radhët e të korruptuarve, zbulon se prokurorët specialë dhe agjentët e BKH po bashkëpunojnë me 20 skuadra të përbashkëta hetimore nga vendet e BE

Kreu i SPAK paralajmëron arrestime të bujshme në radhët e
x

Bota

E pabesueshme, por e vërtetë/ Gjarpri e kafshoi në buzë, vogëlushja 2-vjeçare hakmerret ndaj tij, i habit të gjithë me veprimin e saj

E pabesueshme, por e vërtetë/ Gjarpri e kafshoi në buzë,

Një vajzë 2-vjeçare ka kafshuar një gjarpër në shenjë hakmarrjeje pasi ky i fundit e kishte kafshuar në buzë vogëlushen.

2-vjeçarja, e identifikuar vetëm me inicialet S.E., po luante në kopshtin e pasmë të shtëpisë së saj në fshatin Kantar, në Bingol, Turqi.

Britmat e saj u dëgjuan nga fqinjët më 10 gusht, të cilët menjëherë nxituan për të zbuluar se çfarë po ndodhte. Ata zbuluan se vogëlushja mbante një gjarpër 20 inç (50 cm) të shtrënguar në gojë dhe kishte një shenjë kafshimi në buzën e poshtme.

Pas vrasjes së gjarprit, fqinjët i kanë dhënë ndihëm e parë vogëlushes, shkrua Daily Mail. Ajo u dërgua menjëherë në spitalin e fëmijëve dhe u mbajt nën vëzhgim për 24 orë.

Mësohet se e mitura është mirë dhe po shërohet.

Babai i saj i lehtësuar, i cili ndodhej në punë në momentin kur ndodhi ngjarja tha: Allahu e ka mbrojtur. Fqinjët thanë se gjarpri ishte në dorën e fëmijës tim, ajo po luante me të dhe më pas e kafshoi. Pastaj ajo ka kafshuar gjarprin si reagim.