BREAKING NEWS

E papritur/ Jep dorëheqjen nënkryetari i Bashkisë Durrës, ja cilit koalicion do t’i bashkohet për zgjedhjet e 25 prillit

E papritur/ Jep dorëheqjen nënkryetari i Bashkisë Durrës, ja
x

Bota

E padëgjuar/ Donin të vaksinoheshin kundër COVID, dy gra bëjnë veprimin e pabesueshëm në SHBA për të marrë dozat para kohe

E padëgjuar/ Donin të vaksinoheshin kundër COVID, dy gra

Përhapja e koronavirusit ka shtuar ankthin tek gjithnjë e më shumë njerëz dhe duket se disa prej tyre të vetmen shpresë, shohin vaksinën kundër virusit.

Prioritet kanë të moshuarit dhe duke ditur këtë, dy gra nga Florida u maskuan si “gjyshe”.

Raul Pino, drejtori i Departamentit të Shëndetësisë në Florida tha se maskimi i tyre i çuditshëm përfshinte shami, doreza dhe syze. Ndër të tjera, ai tha se nuk kupton dot se si të rejat arritën të merrnin dozat e para dhe tentuan të shkojnë për marrjen e dozës së dytë të Covid. Sipas mediave të huaja njëra nga gratë ishte 34 vjeç dhe tjetra ishte 44 vjeç. Kujtojmë, se në Shtetet e Bashkuara të Amerikës përparësi për vaksinat kanë personat mbi 65 vjeç e sipër dhe punonjësit e kujdesit shëndetësor.