BREAKING NEWS

Deklarata e fortë e ish-deputetit demokrat: I gatshëm të kandidoj për Bashkinë e Tiranës, ma ka kërkuar baza

Deklarata e fortë e ish-deputetit demokrat: I gatshëm të kandidoj
x
BREAKING NEWS

Tronditet tregu, bordi çon në stratosferë çmimin e naftës dhe benzinës

Tronditet tregu, bordi çon në stratosferë çmimin e
x
BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh? “Hyri për herë të fundit tek Avdylajt?”/ Zhdukja e Ervis Martinajt, RENEA zbarkon në këtë qytet

Çfarë po ndodh? “Hyri për herë të fundit tek
x
BREAKING NEWS

Kërcet arma në Shkodër

Kërcet arma në Shkodër
x
BREAKING NEWS

Kërkuan lirimin nga qelia, gjykata e Lartë merr vendimin për Lefter Kokën dhe tre zyrtarëve të tjerë të arrestuar për aferën e inceneratorëve

Kërkuan lirimin nga qelia, gjykata e Lartë merr vendimin për
x
BREAKING NEWS

“Nuk kemi më kriminelë që shtrijnë dorën me kallashnikov dhe vrasin gjysmën e lokalit”/ Eksperti i kriminalistikës bën paralajmërimin e fortë: Është rritur profesionalizmi, nga 2012 e deri tani...

“Nuk kemi më kriminelë që shtrijnë dorën me
x
BREAKING NEWS

“Bëhet për të tërhequr vëmendjen e Policisë së Shtetit”/ Ish-drejtuesi i policisë zbulon se kush i nxjerr fotot e të shumëkërkuarit Ervis Martinaj

“Bëhet për të tërhequr vëmendjen e Policisë
x
BREAKING NEWS

“Fillimisht i japin makinën për...” Ish-drejtuesi i Lartë i Policisë së Shtetit zbulon si rekrutohen vrasësit me pagesë

“Fillimisht i japin makinën për...” Ish-drejtuesi i
x

Bota

E papritur/ Berlusconi i del në mbrojtje Putinit: U detyrua të pushtonte Ukrainën, ja pse

E papritur/ Berlusconi i del në mbrojtje Putinit: U detyrua të

Silvio Berlusconi ka ndezur zemërim pasi deklaroi se Vladimir Putin “u detyrua” të pushtonte Ukrainën dhe dëshiron të vendosë ‘njerëz të mirë’ në krye të Kievit .
Udhëheqësi dhe ish-kryeministri italian, partia e të cilit Forza Italia i përket një koalicioni të krahut të djathtë që pritet të fitojë zgjedhjet e përgjithshme të dielën, është një mik prej kohësh i Putinit dhe komentet e tij ka të ngjarë të alarmojnë aleatët perëndimorë.

“Putini u shty nga populli rus, nga partia e tij, nga ministrat e tij për të realizuar këtë operacion special”, tha Berlusconi për televizionin publik italian RAI vonë të enjten, duke përdorur formulimin zyrtar rus për luftën.

Plani i Rusisë fillimisht ishte të pushtonte Kievin “për një javë” dhe të zëvendësonte presidentin ukrainas të zgjedhur në mënyrë demokratike Volodymir Zelensky me “një qeveri të njerëzve të mirë” dhe të dilte “në një javë tjetër”, tha ai.

“Unë as nuk e kam kuptuar pse trupat ruse u përhapën rreth Ukrainës, ndërsa në mendjen time ato duhej të kishin mbetur vetëm rreth Kievit”, tha 85-vjeçari, i cili dikur e përshkroi Putinin si një vëlla më i vogël.