BREAKING NEWS

Arti në zi/ Aktori i njohur gjendet i varrosur në kopshtin e shtëpisë (Emri)

Arti në zi/ Aktori i njohur gjendet i varrosur në kopshtin e
x
BREAKING NEWS

"Çmendet" moti/ Përmbytet Tirana, rrugët mbulohen nga inertet dhe uji (Video)

"Çmendet" moti/ Përmbytet Tirana, rrugët mbulohen nga
x
BREAKING NEWS

Lajm i trishtë/ Humb jetën nga kanceri gazetarja e njohur (Emri+Foto)

Lajm i trishtë/ Humb jetën nga kanceri gazetarja e njohur (Emri+Foto)
x
BREAKING NEWS

"Çmendet" moti në Tiranë, shkarkime elektrike dhe stuhi e pazakontë shiu (Video)

"Çmendet" moti në Tiranë, shkarkime elektrike dhe
x
BREAKING NEWS

Lulzim Basha tregon se çfarë do të bënte ndryshe në PD, ja vendimi që duhej të merrte kur Berisha u shpall 'non grata'

Lulzim Basha tregon se çfarë do të bënte ndryshe në
x
BREAKING NEWS

A do të ketë protesta? Lulzim Basha bën thirrjen e rëndësishme për qytetarët

A do të ketë protesta? Lulzim Basha bën thirrjen e
x
BREAKING NEWS

Lulzim Basha reagon ndaj akuzave të bëra nga Sali Berisha

Lulzim Basha reagon ndaj akuzave të bëra nga Sali Berisha
x
BREAKING NEWS

Lulzim Basha tregon arsyet e rikthimit pas dorëheqjes së Alibeajt nga PD-ja

Lulzim Basha tregon arsyet e rikthimit pas dorëheqjes së Alibeajt nga
x

Bota

E pazakontë/ Acari dhe i ftohti ka ‘pushtuar’ botën, ndodh çudia në këtë shtet, vala e nxehtë shkrumbon qindra shtëpi (VIDEO)

E pazakontë/ Acari dhe i ftohti ka ‘pushtuar’ botën, ndodh

Në shumë zona në Kili është shpallur gjendja e jashtëzakonshme për shkak të vapës që ka shkaktuar zjarre.

Autoritetet thanë se nëntë persona u plagosën dhe rreth 100 shtëpi u shkatërruan nga zjarret. Nga nëntë të plagosurit, tetë janë zjarrfikës, tha Agjencia Kombëtare e Menaxhimit të Fatkeqësive.

Gjithsej 178 zjarre ishin aktive ditën e premte.

Gjendja e jashtëzakonshme është shpallur në rajonet Niuble dhe Biobio , ndërsa zjarre të mëdha po digjen edhe në rajonet Maule dhe La Araucania.

Kili ka përjetuar një valë të nxehti ditët e fundit me temperatura që i afrohen 40ºC dhe autoritetet kanë frikë nga një përsëritje e katastrofës së vitit 2017. Më pas, një zjarr masiv pyjor vrau 11 persona, ndërsa shkatërroi më shumë se 1500 shtëpi dhe dogji më shumë se 4,6 milionë hektarë tokë.