BREAKING NEWS

Media e njohur italiane: Ja vendet në Shqipëri ku "fshihen" minerale të çmuara dhe plani i madh që po përgatit Meloni për Tiranën

Media e njohur italiane: Ja vendet në Shqipëri ku "fshihen"
x
BREAKING NEWS

Situata brenda PD-së, Gaz Bardhi del me njoftimin urgjent

Situata brenda PD-së, Gaz Bardhi del me njoftimin urgjent
x
BREAKING NEWS

Gara e fortë mes Erdogan dhe Kilicdaroglu, ja kush është presidenti i ri i Turqisë

Gara e fortë mes Erdogan dhe Kilicdaroglu, ja kush është
x
BREAKING NEWS

Sulmi me grusht ndaj Sali Berishës, mjekësia ligjore del me deklaratën e fundit për Gert Shehun

Sulmi me grusht ndaj Sali Berishës, mjekësia ligjore del me
x
BREAKING NEWS

A do kandidojë Rudina Hajdari për kreun e PD? Ish-deputetja habit me përgjigjen

A do kandidojë Rudina Hajdari për kreun e PD? Ish-deputetja habit me
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu bën paralajmërimin e frikshëm: Nëse SHBA dhe BE tërhiqen, sovraniteti i Kosovës...

Kreshnik Spahiu bën paralajmërimin e frikshëm: Nëse SHBA dhe
x
BREAKING NEWS

Tensionet në Veri të Kosovës/ Deputeti demokrat ngre alarmin dhe plas deklaratën ‘bombë’: Agjentët rus në Nish po pajisen me pasaporta diplomatike serbe

Tensionet në Veri të Kosovës/ Deputeti demokrat ngre alarmin dhe
x
BREAKING NEWS

“Kemi një ndarje mes pozitës dhe opozitës shqiptare”/ Kreshnik Spahiu zbardh prapaskenat e forta: Ja pse Rama ka zgjedhur partnere Turqinë, ndërsa Berisha ka Greqinë?

“Kemi një ndarje mes pozitës dhe opozitës shqiptare”/
x

Bota

E pazakontë/ Ky vend ofron 500,000 bileta ajrore falas për të joshur turistët, kjo është një mundësi ideale për ato që duan të udhëtojnë

E pazakontë/ Ky vend ofron 500,000 bileta ajrore falas për të

Para pandemisë, Hong Kongu tërhoqi rreth 56 milionë vizitorë një vit para ndërsa tani po ndërmerr masa për të rifituar turistët pas më shumë se dy vitesh kufizime të ashpra të udhëtimeve.

Vetëm disa ditë pasi hoqi kërkesën e detyrueshme të karantinës së hoteleve, Hong Kongu ka konfirmuar planet për të dhuruar gjysmë milioni bileta ajrore në një përpjekje për rritur turizmin.

Vendimi u konfirmua për CNN nga një zëdhënës i Autoritetit të Aeroportit të Hong Kongut, i cili tha se 500,000 biletat, me vlerë rreth 254.8 milionë dollarë, do të shkonin për vizitorët anë e mbanë botës.

“Biletat do t’u jepen vizitorëve nga e gjithë bota dhe banorëve të Hong Kongut në kuadër të fushatës së rimëkëmbjes së tregut, pasi kjo ndihmon edhe bizneset”,  tha zëdhënësi, duke shtuar se detajet do të jepen në ditët në vijim.

Hong Kongu ishte shkëputur nga pjesa tjetër e botës për shkak të rregullave të tij të karantinës Covid-19, të cilat kërkonin që udhëtarët e ardhur të kalonin 21 ditë në një dhomë hoteli me shpenzimet e tyre.  Periudha e karantinës u reduktua nga shtatë në tre ditë kur u anulua zyrtarisht më 26 shtator , duke bërë që shumë banorë të hynin në faqet e internetit të linjave ajrore për të rezervuar fluturime.