BREAKING NEWS

Ish kryeprokurorja ngre alarmin: Kemi më shumë shtëpi bari se shkolla

Ish kryeprokurorja ngre alarmin: Kemi më shumë shtëpi bari se
x
BREAKING NEWS

"Plastifikohet, lyhet me graso dhe vendosen letra karboni...", Karamuço zbulon metodat e reja që po përdorin trafikantët

"Plastifikohet, lyhet me graso dhe vendosen letra karboni...",
x
BREAKING NEWS

Çfarë i kërkoi në tavolinë ambasadorja Yuri Kim-Damian Gjiknurit? Kreshnik Spahiu zbulon prapaskenat

Çfarë i kërkoi në tavolinë ambasadorja Yuri
x
BREAKING NEWS

A po i çon Rama "miqtë" në burg? Kreshnik Spahiu plas deklaratën e fortë dhe zbardh prapaskenat: Konfrontimi me amerikanët në hotel

A po i çon Rama "miqtë" në burg? Kreshnik Spahiu plas
x
BREAKING NEWS

Urdhër arresti për Putinin, reagon Gjykata Ndërkombëtare Penale

Urdhër arresti për Putinin, reagon Gjykata Ndërkombëtare
x
BREAKING NEWS

Nën përgjim prej 3 vitesh nga policia dhe SPAK, Klodiana Lala zbardh detaje nga dosja, si u zbulua lidhja e kryebashkiakut të Bulqizës me biznesmenin që i dha tenderin

Nën përgjim prej 3 vitesh nga policia dhe SPAK, Klodiana Lala zbardh
x
BREAKING NEWS

Gazetari tregon pse ju vendosën prangat kryebashkiakut të PS-së: Ju rrëfej takimet në tunel

Gazetari tregon pse ju vendosën prangat kryebashkiakut të
x
BREAKING NEWS

Takimi Kosovë-Serbi në Ohër/ Kurti tregon prapaskenat dhe rrëfen kërcënimin e Vuçiç

Takimi Kosovë-Serbi në Ohër/ Kurti tregon prapaskenat dhe
x

Bota

E pazakontë/ Piloti fluturon në mënyrë të çuditshme dhe vizaton organin gjenital në qiell, reagojnë zyrtarët

E pazakontë/ Piloti fluturon në mënyrë të

Maltë-Një helikopter ushtarak krijoi një model fluturimi në formë penisi mbi Maltë, por zyrtarët këmbëngulin se marifeti nuk ishte i qëllimshëm.

Modeli i fluturimit u zhvillua mbi qiejt e ishullit Comino dhe arriti të marrë vëmendjen në industrinë e aviacionit.

Helikopteri i Forcave të Armatosura të Maltës (AFM) ishte përgjegjës për itinerarin e qëllimshëm.

Faqja e internetit postoi një pamje të rrugës së pazakontë të fluturimit të helikopterit me mbishkrimin: "Ndërkohë në Maltë…"

Helikopteri që thuhet se ka krijuar imazhin është një AW139, një avion AFM i cili, sipas faqes së internetit të prodhuesit, është ‘një helikopter që mund të përshtatet me misione të shumta’ dhe krenohet me ‘performancë superiore’.

Shumë supozuan se marifeti kishte qenë një përpjekje e qëllimshme, pasi numri i fluturimit AS1429 përfshinte një seri shikimesh të qëllimshme.

Megjithatë AFM tha për Times of Malta se modeli i fluturimit, i ndarë nga flightradar24, ishte ‘ jashtë kontekstit’.

Një zëdhënës tha: ‘Gjurmimi i fluturimit i treguar ishte i segmentuar pasi helikopteri po fluturonte në lartësi të ulët dhe nuk tregonte shtegun e përfunduar të fluturimit.’