BREAKING NEWS

Maturantët çohen në protestë para Qendrës për Shërbimin Arsimor, reagon 'flakë për flakë' ministrja Evis Kushi, tregon vendimin që pritet

Maturantët çohen në protestë para Qendrës për
x
BREAKING NEWS

Priten zhvillime të rëndësishme! Socialistët mbledhin sot Kongresin e jashtëzakonshëm në stadiumin “Air Albania”, rizgjidhen strukturat. Zbardhet e gjithë axhenda

Priten zhvillime të rëndësishme! Socialistët mbledhin sot
x
BREAKING NEWS

“Për të gjithë ata që i japin PS diçka sado të vogël”, Rama del me mesazhin e fuqishëm për të gjithë socialistët

“Për të gjithë ata që i japin PS diçka sado
x
BREAKING NEWS

PS mbledh sot Kongresin, paralajmërohet furtunë në parti dhe në administratë, emrat me më shumë vota drejt katapultimit në qeveri

PS mbledh sot Kongresin, paralajmërohet furtunë në parti dhe
x
BREAKING NEWS

Shantazhet e Berishës ndaj SHBA për të marrë PD, blof për të rritur pazarin, deputetët demokratë kundër rikthimit të tij

Shantazhet e Berishës ndaj SHBA për të marrë PD, blof
x

Bota

E qëlluan nëntë herë, ekzekutohet e dashura 26-vjeçare e shefit të drogës

E qëlluan nëntë herë, ekzekutohet e dashura

Vetëm disa muaj pas vrasjes brutale të kartelit të drogës Alexis 'El Alexis' Martinez në provincën Jalisco të Meksikës, e dashura e tij Paulina Arreola Perez është qëlluar për vdekje në një atentat të mirëmenduar. Pas vdekjes së Martinez, Perez kishte drejtuar një biznes në internet për shitjen e këpucëve dhe policia beson se ajo mund të jetë vrarë nga ndonjë person që mund të jetë paraqitur si klient te ajo. Ajo u qëllua nga disa burra të armatosur dhe që ishin duke ecur me motorr më 9 qershor.

Paulina u qëllua të paktën nëntë herë dhe ajo mbërriti e gjallë në spitali por nuk mundi të mbijetonte për shkak të plagëve të marra. Besohet se ajo ishte në shënjestër për shkak të lidhjeve të saj me grupin kriminal 'La Union Tepito', i cili është i përfshirë në vrasje, rrëmbime, zhvatje dhe shitje të drogës në dhe rreth kryeqytetit meksikan. Ndërsa Karina Itzel Morales, ish-e dashura e mëparshme e Martinez, u zhduk në rrethana misterioze në 2018.