BREAKING NEWS

Ja dosja e re që rrezikon Edi Ramën, marrëdhënia me kinezin Patric HO që i hapi ekspozitë dhe pazaret Duçka-McGonigal me biznesmenin e goditur nga SHBA

Ja dosja e re që rrezikon Edi Ramën, marrëdhënia me kinezin
x
BREAKING NEWS

“Senatorët” e PS i dalin kundër Edi Ramës për tradhtinë ndaj Kosovës dhe lojërat me serbët, lëvizja kundër Albin Kurtit e dyshimtë, kërkojnë mbështetje për kryeministrin kosovar

“Senatorët” e PS i dalin kundër Edi Ramës për
x
BREAKING NEWS

Ja prapaskenat që po luan Edi Rama me qarqet serbe për të futur KFOR në Veri të Kosovës dhe për të nxjerrë jashtë loje shtetin kosovar, skenar për ndërrimin e territoreve

Ja prapaskenat që po luan Edi Rama me qarqet serbe për të futur
x
BREAKING NEWS

Një dëshmitar i ri mund të zbarkojë në SPAK për të fundosur Shkëlzenin, ja informacionet “përvëluese”  që ka për djalin e Berishës që e implikojnë në aferën e “Gërdecit”, nga takimi në zyrë me një mafioz, tek gabimi i madh që i kushtoi jetën Kosta Treb...

Një dëshmitar i ri mund të zbarkojë në SPAK për
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Spartak Brahos: SPAK do fundosë një tjetër ministër, ja pse Sali Berisha sulmon Prokurorinë e Posaçme dhe kush është politikani që pritet të zëvendësojë Edi Ramën në krye të PS

“Bomba” e Spartak Brahos: SPAK do fundosë një tjetër
x
BREAKING NEWS

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që ka pasur Serbia që nga koha e Nikola Pashiç

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që
x
BREAKING NEWS

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më të mira në Shqipëri

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më
x
BREAKING NEWS

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King Smith kërkon të nisë hetimi penal ndaj të korruptuarve, thirrje autoriteteve të vihen në lëvizje për vendimet e Londrës

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King
x

Bota

E quajti presidentin kinez ‘diktator’, reagon ashpër Pekini zyrtar dhe shpërthen në kritika ndaj ministres gjermane: Provokim i hapur politik

E quajti presidentin kinez ‘diktator’, reagon ashpër Pekini

Kina ka sulmuar ministren e Jashtme gjermane, Annalena Baerbock, e cila e quajti presidentin Xi Jinping një “diktator”. Pekini zyrtar thotë se deklarata e diplomates gjermane ishte “një provokim të hapur politik” që ishte “jashtëzakonisht absurd”.

Baerbock e bëri këtë koment në një intervistë për Fox News më 14 shtator gjatë një vizite në Shtetet e Bashkuara. Ndërsa foli për luftën në Ukrainë, ajo tha: “Nëse Putini do ta fitonte këtë luftë, çfarë shenje do të ishte kjo për diktatorët e tjerë në botë, si Xi? Prandaj Ukraina duhet ta fitojë këtë luftë.”

Kina tha të hënën se ishte “shumë e pakënaqur” lidhur me deklaratën e saj: “(Komentet) janë jashtëzakonisht absurde dhe janë një cenim serioz i dinjitetit politik të Kinës dhe një provokim i hapur politik,” tha zëdhënësi i Ministrisë së Jashtme Mao Ning në një konferencë të përditshme për shtyp.