BREAKING NEWS

Kërcet arma në Shkodër

Kërcet arma në Shkodër
x
BREAKING NEWS

Kërkuan lirimin nga qelia, gjykata e Lartë merr vendimin për Lefter Kokën dhe tre zyrtarëve të tjerë të arrestuar për aferën e inceneratorëve

Kërkuan lirimin nga qelia, gjykata e Lartë merr vendimin për
x
BREAKING NEWS

“Nuk kemi më kriminelë që shtrijnë dorën me kallashnikov dhe vrasin gjysmën e lokalit”/ Eksperti i kriminalistikës bën paralajmërimin e fortë: Është rritur profesionalizmi, nga 2012 e deri tani...

“Nuk kemi më kriminelë që shtrijnë dorën me
x
BREAKING NEWS

“Bëhet për të tërhequr vëmendjen e Policisë së Shtetit”/ Ish-drejtuesi i policisë zbulon se kush i nxjerr fotot e të shumëkërkuarit Ervis Martinaj

“Bëhet për të tërhequr vëmendjen e Policisë
x
BREAKING NEWS

“Fillimisht i japin makinën për...” Ish-drejtuesi i Lartë i Policisë së Shtetit zbulon si rekrutohen vrasësit me pagesë

“Fillimisht i japin makinën për...” Ish-drejtuesi i
x
BREAKING NEWS

Gazetarja trondit me deklaratën: Sistemet e Policisë i ka ndërtuar një firmë ruse, ja dëmi që kanë shkaktuar hakerat në sistem

Gazetarja trondit me deklaratën: Sistemet e Policisë i ka
x
BREAKING NEWS

Dëshmia e dy vëllezërve Beqiraj/ Klodiana Lala plas deklaratën e fortë: Ngjarje kriminale të rastësishme i kanë ‘zbardhur fytyrën policisë’

Dëshmia e dy vëllezërve Beqiraj/ Klodiana Lala plas
x
BREAKING NEWS

“Në Shqipëri i ka mbetur vetëm...”, Klodiana Lala flet me emra: Kush është personazhi i njohur i botës së krimit që mori gjobën 500 mijë euroshe

“Në Shqipëri i ka mbetur vetëm...”, Klodiana Lala
x

Bota

E rëndë/ Bie nga kati i tretë makina elektrike gjatë testimit, vdesin tragjikisht dy persona

E rëndë/ Bie nga kati i tretë makina elektrike gjatë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Shangai, ku një makinë ka rënë nga kati i tretë, dhe si pasojnë kanë humbur jetën dy persona ndërruan jetë.

Një anëtar i stafit dhe një person nga një kompani partnere u vranë të dy në përplasjen, e cila ndodhi të mërkurën rreth orës 17:20 me orën lokale.

Kompania tha se dyshja, të cilët ishin testues digjitalë të ishin brenda automjetit ndërsa ai ra nga një garazh parkimi në ndërtesën e Portit të Inovacionit të firmës.

Fotot në mediat kineze treguan automjetin të shtrirë anash me çatinë e rrethuar nga xhamat e copëtuar dhe punonjësit e  urgjencës.

Kompania NIO shtoi se do të ketë hetim për incidentin me zyrtarë qeveritarë, edhe pse u duk që ishte aksident.

Kompania tha në një deklaratë: “Kompania jonë ka bashkëpunuar me departamentin e sigurisë publike për të nisur hetimin dhe analizën e shkakut të aksidentit. Në bazë të analizës së situatës në vendngjarje, fillimisht mund të konfirmojmë se ka qenë aksident. Ndihemi shumë të pikëlluar për këtë aksident dhe dëshirojmë t’i shprehim ngushëllimet tona më të thella kolegëve dhe punonjësve tanë partnerë që humbën jetën. Është ngritur një ekip për të ndihmuar familjet.”

NIO është një nga kompanitë më të mëdha të Kinës në industrinë e automjeteve elektrike.

Ai fokusohet në përdorimin e baterive të këmbyeshme në makina  për të ndihmuar në uljen e kohës së karikimit.

Kompania është quajtur shpesh ” vrasësi i Teslës ” i Kinës, duke i dhënë mesazhe prodhuesit rival Elon Musk me bazë në SHBA. Tesla ka gjithashtu një fabrikë të madhe prodhimi në Shangai.