BREAKING NEWS

Publikohet përditësimi më i fundit i Ministrisë së Shëndetësisë, zbardhet shifra: Ja sa të infektuar me koronavirus u shënuan ditën e sotme

Publikohet përditësimi më i fundit i Ministrisë së
x

Bota

E rëndë/ Bie nga ndërtesa shumëkatëshe ku jetonte, ndërron jetë zyrtarja e lartë

E rëndë/ Bie nga ndërtesa shumëkatëshe ku jetonte,

Një anëtare e lartë e stafit në ambasadën zvicerane në Teheran vdiq pasi ra nga ndërtesa shumë katëshe ku jetonte. Kjo ngjarje e rëndë ka ndodhur në Iran.

Lajmi i rëndë u bë me dije nga Ministria e Jashtme zvicerane, e cila konfirmoi se punonjësja e tyre ka ndërruar jetë në një incident.

“Departamenti Federal i Punëve të Jashtme dhe kryetari i tij Këshilltari Federal, Ignazio Cassis janë shokuar nga vdekja tragjike dhe i shprehin ngushëllimet e tyre më të thella drejt familjes”, tha një zëdhënës.

Më të lexuarat