BREAKING NEWS

Trondit Spartak Ngjela, zbulon çfarë fshihet pas lëvizjeve të Metës dhe fatin e keq që e pret Presidentin: Ende nuk e ka marrë vesh këtë? E arrestojnë në ...(E PLOTË)

Trondit Spartak Ngjela, zbulon çfarë fshihet pas lëvizjeve
x

Bota

E rëndë, dy letra-bombë shpërthejnë në zyrat postare, çfarë përmbanin zarfet e veçanta? (Detajet)

E rëndë, dy letra-bombë shpërthejnë në zyrat

Një ngjarje e rëndë është shënuar mëngjesin e ditës së sotme, rreth orës 8, një letër-bombë ka shpërtheu në zyrat postare në Amsterdam dhe rreth gjysmë ore më vonë, një shpërthim i dytë ndodhi në një kompani për ndarjen e postave në Kerkrade, në Jug të Holandës.

Prej shpërthimeve nuk pati të plagosur dhe të dy ndërtesat u evakuuan menjëherë.I njëjti incident ndodhi në janar, kur një letër-bombë u dorëzua në një hotel të Amsterdamit.

Pesë ngjarje të tjera me letra-bombë por të pa shpërthyera kanë ndodhur më parë në Amsterdam, Utrecht dhe Roterdam. ‘Nëse ato do të ishin hapur mund të kishin shkaktuar lëndime serioze te njerëzit’,- shkruan gazeta në internet ‘De Telegraaf’, duke specifikuar se të gjitha letrat vijnë nga i njëjti person. Autoritetet e zbatimit të ligjit nuk kanë përjashtuar nga hetimet qëllimet terroriste të autorit.