Lajme të tjera
BREAKING NEWS

PËRDITËSIMI/ Ulen ndjeshëm rastet e infektimeve me Covid-19 në 24 orët e fundit

PËRDITËSIMI/ Ulen ndjeshëm rastet e infektimeve me Covid-19
x

Bota

E rëndë! Humbin jetën 5 të rinj, kishin shkuar për të parë yjet. Zbardhen detajet çfarë ndodhi

E rëndë! Humbin jetën 5 të rinj, kishin shkuar për

Pesë të rinj humbën jetën në një aksident rrugor të ndodhur gjatë natës në Castelmagno, rajon në Alpe, pranë Cuneo.

Viktimat udhëtonin në një makinë, që për motive të paqarta doli nga rruga dhe ra nga një lartësi shumë e madhe. Viktimat janë drejtuesi i mjetit një 24-vjeçar si dhe 4 të mitur nga mosha 11-16 vjeç.

Sipas të dhënave paraprake, fëmijët pasi kishin ngrënë darkë kishin vendosur të shkonin në Chastlasr, rajon në Alpe për të parë yjet.

Aksidenti ndodhi rreth mesnatës ndërsa ktheheshin në shtëpi. Ndoshta për shkak të një shpërqendrimi 24-vjeçari në drejtim të mjetit mund të ketë humbur kontrollin duke rënë në humnerë.

Më të lexuarat