BREAKING NEWS

Rama thirrje Asamblesë së OKB-së: Kthejini sytë nga siguria kibernetike, Shqipëria u sulmua nga Irani

Rama thirrje Asamblesë së OKB-së: Kthejini sytë nga siguria
x
BREAKING NEWS

COVID në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë jep njoftimin e rëndësishëm: Çfarë ka ndodhur në 24 orët e fundit

COVID në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë jep
x
BREAKING NEWS

“Lufta e Tretë Botërore ka nisur tashmë”, figura e njohur ruse lëshon alarmin: Katastroftë bërthamore...

“Lufta e Tretë Botërore ka nisur tashmë”, figura e
x
BREAKING NEWS

'Fluturon' përsëri nafta dhe gazi/ Bordi i Transparencës ndryshon sërisht çmimet, ja sa do të shiten karburantet

'Fluturon' përsëri nafta dhe gazi/ Bordi i
x
BREAKING NEWS

Kreu i SPAK paralajmëron arrestime të bujshme në radhët e të korruptuarve, zbulon se prokurorët specialë dhe agjentët e BKH po bashkëpunojnë me 20 skuadra të përbashkëta hetimore nga vendet e BE

Kreu i SPAK paralajmëron arrestime të bujshme në radhët e
x
BREAKING NEWS

Nga pezullimi i “Air Albania”, tek tërheqja e mjekëve në spitalin e Fierit dhe mbajtja peng e Xhamisë së Namazgjasë, si ndryshoi qëndrim Edi Rama për gylenistët pasi Erdogan filloi të tërhiqte investimet në Shqipëri

Nga pezullimi i “Air Albania”, tek tërheqja e mjekëve
x
BREAKING NEWS

Ja 5 qokat e Edi Ramës për Erdoganin, nga masakrimi i shkollave të Gylenit, te blerja e dronëve 40 milionë euro nga dhëndri i Sulltanit turk

Ja 5 qokat e Edi Ramës për Erdoganin, nga masakrimi i shkollave
x
BREAKING NEWS

Ndryshon qëndrimi amerikan për njeriun e Malit me Gropa, Yuri Kim vizitë blic te spiuni Ilir Metaj, ish-Presdeinti distancohet nga “non grata” Sali Berisha

Ndryshon qëndrimi amerikan për njeriun e Malit me Gropa, Yuri Kim
x

Bota

E rëndë! Piu ujë të ftohtë në mes të temperaturave përvëluese, të riut i ndodh e papritura

E rëndë! Piu ujë të ftohtë në mes të

Një djalë i ri në SHBA për pak sa nuk ka mbetur viktimë e një veprimi të tij.  Për shkak se temperaturat shënojnë rekord, i riu në SHBA piu ujë të ftohtë për të shuar etjen dhe për t’u freskuar nga i nxehti.

Adam Schaub ishte duke punuar në nxehtësi 37 gradë Celsius kur vendosi të bënte një pushim, ndërsa piu ujë të ftohtë për shkak se ndihej i etur dhe i lodhur.

Ai piu dy shishe me ujë të ftohtë dhe më pas u ul në një kabinë kamioni me ajër të kondicionuar.  Por sapo hyri në makinë, Adami papritmas filloi të ndihej çuditshëm dhe më pas filloi të shihte njolla në trup.

Ai tentoi të hapte derën, por humbi ndjenjat.  Babai i tij ishte ai që njoftoi mjekët të cilët i dhanë të riut ndihmën e parë mjekësore.

Sipas bluzave të bardha në Amerikë, kjo ndodh nëse pini diçka shumë të ftohtë kur jeni në temperatura të larta pasi i ftohti në gojë stimulon nervat përreth.

Këshillohet që kur jeni të etur në temperatura të larta të konsumoni më mirë ujë ambienti.