BREAKING NEWS

Tronditëse! Krim i dyfishtë në vend, vriten me armë zjarri dy vëllezër (Emrat)

Tronditëse! Krim i dyfishtë në vend, vriten me armë zjarri
x

Bota

E rëndë! Rrëzohet aeroplani me 107 pasagjerë në bord

E rëndë! Rrëzohet aeroplani me 107 pasagjerë në bord

Një aeroplan Airbus SE i operuar nga Pakistan International Airlines u rrëzua me 107 persona në bord, tha Autoriteti i Aviacionit Civil të vendit, raporton Reuters.

Fluturimi që funksiononte nga Lahore në Karaçi kishte 99 pasagjerë dhe 8 anëtarë të ekuipazhit në bord, tha AAC.

Nuk kishte asnjë informacion të menjëhershëm për viktimat.