BREAKING NEWS

Pse po përgjohej ‘Tualanti’? Gazetari Basir Çollaku plas dokumentet ‘bombë’: Del vendimi i gjykatës dhe urdhri për asgjësimin e CD-ve

Pse po përgjohej ‘Tualanti’? Gazetari Basir Çollaku
x
BREAKING NEWS

Tensionohet situata në veri të Kosovës, plagoset efektivi i policisë në Mitrovicë

Tensionohet situata në veri të Kosovës, plagoset efektivi i
x
BREAKING NEWS

Bonusi i Vitit të ri, nis shpërndarja për pensionistët, kreu i ISSH del me njoftimin e rëndësishëm

Bonusi i Vitit të ri, nis shpërndarja për pensionistët, kreu
x
BREAKING NEWS

Nga Milano e deri në Bukuresht, si u paguan me kartën e Zotos udhëtimet e Arben Ahmetajt: 1600 euro për dy netë

Nga Milano e deri në Bukuresht, si u paguan me kartën e Zotos
x
BREAKING NEWS

Ulen çmimet! Vendimi i fundit nga Bordi i Transparencës, ja sa do shiten nafta, benzina e gazi

Ulen çmimet! Vendimi i fundit nga Bordi i Transparencës, ja sa do
x
BREAKING NEWS

Sulmi ndaj Berishës, Nazarko plas deklaratën 'bombë': Skenar i shërbimeve sekrete të vendeve armiqësore

Sulmi ndaj Berishës, Nazarko plas deklaratën 'bombë':
x
BREAKING NEWS

Shkojnë në pikiatë/ Euro zhvlerësim historik ndaj lekut. Nafta rrënon dollarin në tregjet ndërkombëtare

Shkojnë në pikiatë/ Euro zhvlerësim historik ndaj lekut.
x
BREAKING NEWS

Alarm për bombë tek Drejtoria e Kufirit dhe Migracionit në Tiranë, panik tek punonjësit e zyrave

Alarm për bombë tek Drejtoria e Kufirit dhe Migracionit në
x

Bota

E rëndë/ Të shtëna me armë zjarri në një shtëpi kujdesi, ka të vdekur, zbardhen detajet

E rëndë/ Të shtëna me armë zjarri në një

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një shtëpi kujdesi në Holandë, pasi dy persona kanë humbur jetën dhe dy të tjerë janë plagosur rëndë nga të shtënat me armë zjarri.

Sipas mediave të huaja, oficerët u njoftuan për një incident të premten në një shtëpi dhe fermë në fshat në Molensingel, në periferi të Alblasserdam.

Policia e Roterdamit tha në Twitter se “i dyshuari është arrestuar dhe arma e zjarrit është sekuestruar”.

“Dëshmitarët janë marrë nën përkujdesje, është ofruar ndihma për ta dhe hetimi është duke u zhvilluar”.

Sipas mediave holandeze, shtëpia e kujdesit strehon të rinj dhe të rritur “që po përpiqen të rikthejnë jetën e tyre në rrugën e duhur”, ndërsa personat me aftësi të kufizuara punojnë gjithashtu në fermë.

Sidoqoftë, nuk janë dhënë detaje të mëtejshme në lidhje me ngjarjen.