BREAKING NEWS

Dosja e nxehtë në SHBA, deputeti i PS bën deklaratën e fortë: Duan të heqin Edi Ramën

Dosja e nxehtë në SHBA, deputeti i PS bën deklaratën e
x
BREAKING NEWS

"Lidhje e fshehtë dhe aspak zyrtare", deputeti i PD-së reagon mbi çështjen "McGonigal": Rama nuk mund të jetë kryeministër i shqiptarëve

"Lidhje e fshehtë dhe aspak zyrtare", deputeti i PD-së
x
BREAKING NEWS

“Askush nuk e thotë...”, Kreshnik Spahiu zbardh prapaskenat e skandalit “Mcgonigal” dhe hedh dyshime të forta: Si e ndihmoi ish e dashura e shefit të FBI Edi Ramën

“Askush nuk e thotë...”, Kreshnik Spahiu zbardh prapaskenat e
x
BREAKING NEWS

Skandali “McGonigal”/ Gjiknuri e pranon: Edhe unë e kam takuar ish-agjentin e FBI-së, nuk jap detaje për çfarë biseduam, por..

Skandali “McGonigal”/ Gjiknuri e pranon: Edhe unë e kam takuar
x
BREAKING NEWS

Kush është i përkëdheluri i Perëndimit? Kreshnik Spahiu zbulon politikanin e lartë: Ka marrë një goditje të fortë politike dhe mediatike

Kush është i përkëdheluri i Perëndimit? Kreshnik Spahiu
x
BREAKING NEWS

"Ne jemi si 'Republikat e bananeve'...", Abilekaj reagon ashpër: Edi Rama nuk mund të shpëtojë, shkatërroi imazhin e Shqipërisë

"Ne jemi si 'Republikat e bananeve'...", Abilekaj reagon
x
BREAKING NEWS

Situata në PD/ Gazmend Bardhi liston cilat janë 3 arsyet që e ndajnë atë nga Berisha

Situata në PD/ Gazmend Bardhi liston cilat janë 3 arsyet që e
x
BREAKING NEWS

Ngjarje e rëndë/ Nga kati i pestë te zeroja, shkëputet ashensori me njerëz brenda në Tiranë

Ngjarje e rëndë/ Nga kati i pestë te zeroja, shkëputet
x

Bota

E rrallë/ Gruaja shtatzënë pas 7 muajsh në koma, lind të shëndetshme vajzën

E rrallë/ Gruaja shtatzënë pas 7 muajsh në koma, lind

23-vjeçarja nga India ka qenë në koma për shtatë muaj pas një aksidenti dhe ajo ka sjellë në jetë një vajzë të shëndetshme. Sharifa nga Uttar Pradesh është plagosur rëndë pasi u rrëzua nga një motoçikletë pa helmetë ndërsa ishte 40 ditë shtatzënë.

Shamia e saj thuhet se është kapur në rrotën e pasmë të motoçikletës që drejtohej nga partneri i saj, duke bërë që gruaja të rrëzohet dhe të pësojë lëndime të rënda në kokë. Që nga muaji mars që ndodhi aksidenti ajo i është nënshtrur 5 operacione të ndryshme neurologjike. Asaj iu vendos ventilator në një moment, dhe kirurgët janë detyruar të hiqnin një pjesë të kafkës së saj për të lehtësuar presionin në tru.

Mjekët u përballën me dilemën e vështirë për të ndërprerë apo jo shtatzëninë për shkak të gjendjes së saj, megjithatë ekografia ka treguar se shtatzënia po ecte pa probleme, ndaj këshilluan familjen e saj që të vazhdonin shtatzëninë. Pavarësisht se ishte në gjendje kome 23-vjeçarja më në fund arriti të lindë më 22 tetor një fëmijë të shëndetshëm.

Mjekët kanë shpresa se jo mund të bëhët mirë duke qënë se lëviz herë pas here kokën dhe këmbët. “Në karrierën time 22-vjeçare neurokirurgjike, nuk kam hasur në një rast të ngjashëm. Ajo është aktualisht e shtruar në spital në gjendje të qëndrueshme dhe nuk është në mbështetje të frymëmarrjes”, vuri në dukje kirurgu Dr. Deepak Gupta, duke iu referuar rrallësisë së incidentit.