BREAKING NEWS

Gjykata e Posaçme merr vendimin final, dënon me burg ish-gjyqtarin e njohur Luan Dacin

Gjykata e Posaçme merr vendimin final, dënon me burg ish-gjyqtarin e
x

Bota

E rrallë! Lind krijesa e ÇUDITSHME, banorët mbeten të befasuar (Foto)

E rrallë! Lind krijesa e ÇUDITSHME, banorët mbeten të

Banorët e qytetit Alasehir në Turqi kanë mbetur të befasuar kur kanë parë se një dele ka lindur të voglin e saj ndryshe nga qingjat e tjerë.

Sipas fotove të publikuara nga mediat vendase shihet se qëngji nuk kishte pjesën e buzëve të sipërme dhe nuk kishte as vrima hunde. Pikërisht kjo gjë e bën pamjen e tij shumë ndryshe nga dy qingjat e tjerë të lindur. Sytë e tij janë shumë pranë me njëri-tjetrin dhe hunda ka një formë jo normale.

“Delja ime lindi tre qëngja, por njëri prej tyre është shumë i çuditshëm. Koka i duket më shumë si kokë njeriu se sa si kokë qëngji, ndërsa kishte shumë vështirësi të ushqehej”, shprehet fermeri për mediat turke. Po ashtu ai shton se qingji kishte shumë vështirësi të ushqehej dhe të merrte frymë dhe mundi të mbijetonte vetëm 2 ditë.

Një vetëriner i zonës tregoi për mediat se ky lloj deformimi ndodh për arsyen e mosndërrimit të dashit pasi ata duhet të ndërrohen të paktën 1 herë në 2 vjet.

E rrallë! Lind krijesa e ÇUDITSHME, banorët mbeten të

Më të lexuarat