BREAKING NEWS

Berisha e Meta në unison kundër bashkëqeverisjes PS-PD, mesazhe e paralajmërime Bashës të refuzojë ofertën e Ramës

Berisha e Meta në unison kundër bashkëqeverisjes PS-PD, mesazhe e
x

Bota

E thonë studiuesit: Kjo specie gjigante dhe e frikshme mund të kontribuojë në efektivitetin e vaksinës anticovid

E thonë studiuesit: Kjo specie gjigante dhe e frikshme mund të

Një studiues dhe një gjuetar me emrin ‘The Ëildman’ kanë bashkuar forcat për të eksploruar atë që ata besojnë se mund të përdoret për të luftuar koronavirusin – dhe po fshihet në Florida.

Gjuetari i Pitonëve, Dustin Crum dhe Daryl Thompson, një studiues dhe sipërmarrës me Global Research and Discovery Group, po kërkojnë një lloj pitoni që gjendet në Florida, për të përdorur një substancë të tij vajore për të cilën besojnë se po iu shtua vaksinës së Covid, mund të ndikojë më shumë në efektivitetin e saj.

Substanca që gjendet tek pitonët është e ngjashme me vajin e peshkut, e veçanërisht me vajin që nxirret nga mëlçia e peshkaqenit. Crum ka treguar se një gjarpër me 10 këmbë ka mjaft nga ajo substancë  për të bërë rreth 3500 doza vaksine.

Megjithëse Organizata Botërore e Shëndetësisë e konsideron atë lloj vaji të sigurt për vaksinat. Vaji i pitonëve deri tani nuk është në listën e përbërësve të Administratës së Ushqimit dhe Barnave në vaksinat Pfizer ose Moderna.klan