Lajme të tjera
BREAKING NEWS

Vizita në Gjermani për të takuar kancelaren Merkel? Ja çfarë thotë kryeministri Rama  

Vizita në Gjermani për të takuar kancelaren Merkel? Ja
x

Bota

E thotë imunologu fitues i Çmimit Nobel në mjekësi, ky është lajmi më i mirë që kemi marrë që nga shpërthimi i pandemisë që po tmerron botën

E thotë imunologu fitues i Çmimit Nobel në mjekësi, ky

Imunologu Jules Hoffmann, fitues i Çmimit Nobel për mjekësinë është shprehur se nuk do të ketë një valë të dytë të koronavirusit.

“Nuk do të flisja për valën e dytë. Në Kinë nuk ndodhi për shembull”, tha ai në një  konferencë në Milano.

Në rihapjen e shkollave, Hoffmann u dha besim kolegëve të tij italianë dhe, në çdo rast, kujtoi  se "fëmijët janë më pak të ndjeshëm ndaj infeksionit sesa të moshuarit".

“Nëse jemi të kujdesshëm, nuk do të ketë nevojë për një izolim të ri”, është shprehur Hoffman.