BREAKING NEWS

Nga Azem Hajdari, Shinasi Rama, Sali Berisha, Aleksandër Meksi, Gramoz Pashko, te Sabri Godo dhe Remzi Lani, Ilir Demalia nxjerr listën “bombë” të personazheve “VIP” që ishin pjesë e ish-Sigurimit të Shtetit dhe Partisë së Punës, ja pseudonimet...

Nga Azem Hajdari, Shinasi Rama, Sali Berisha, Aleksandër Meksi, Gramoz
x
BREAKING NEWS

Olsi Rama i përfshirë në trafiqe, Gazment Bardhi kërcënon Edi Ramën dhe pritet të bëjë publike më 14 dhjetor 2023 dosjen e vëllait të kryeministrit

Olsi Rama i përfshirë në trafiqe, Gazment Bardhi
x
BREAKING NEWS

Gjysma e qeverisë në burg dhe gjysma nën hetim, Edi Rama mbledh Kongresin e PS dhe nis sulm frontal kundër SHBA dhe SPAK, në panik nga republika e prokurorëve

Gjysma e qeverisë në burg dhe gjysma nën hetim, Edi Rama mbledh
x
BREAKING NEWS

SPAK lëshon 15 masa sigurie për aferën e inceneratorit të Tiranës, ja lista e plotë

SPAK lëshon 15 masa sigurie për aferën e inceneratorit të
x
BREAKING NEWS

Për kë do "kërcasin prangat"? Afera e inceneratorit të Tiranës, SPAK firmos 15 urdhër arreste, zbulohen emrat

Për kë do "kërcasin prangat"? Afera e inceneratorit
x
BREAKING NEWS

Ja pse u thirr me urgjencë Lulzim Basha në SHBA, kush është sponsori i fuqishëm që fshihet pas aksionit të tij që pritet të tronditë themelet e “Trekëndëshit të Bermudës”

Ja pse u thirr me urgjencë Lulzim Basha në SHBA, kush është
x
BREAKING NEWS

Ja si Berisha u përgatit të arratiset nga Shqipëria në ’97, roli i Pandeli Majkos, Rexhep Mejdanit, Bashkim Finos e Namik Dokles dhe telefonata “përtej Adriatikut” që ndryshoi rrjedhën e ngjarjeve, Gjon Bruçi zbardh anën e errët të Saliut

Ja si Berisha u përgatit të arratiset nga Shqipëria në
x
BREAKING NEWS

SPAK trondit çiftin Meta-Kryemadhi, prokurorët nisin sekuestrimet për dosjen e tyre të “zezë” të pastrimit të parave, ja çfarë po ndodh në GJKKO

SPAK trondit çiftin Meta-Kryemadhi, prokurorët nisin sekuestrimet
x

Bota

E tmerrshme/ 11 të vrarë e 16 të plagosur nga përleshje e përgjakshme e bandës së El Chapos në burg

E tmerrshme/ 11 të vrarë e 16 të plagosur nga përleshje e

Përleshje e përgjakshme mes bandave të drogës në një burg në Meksikë. Të paktën 11 persona janë vrarë pas një konflikti mes dy karteleve rivale në Juarez, Meksikë. Bëhet fjalë për një përplasje mes Los Chapos, anëtarë të kartelit famëkeq të udhëhequr më parë nga Joaquin “El Chapo” Guzman dhe grupi lokal Los Mexicles. Përleshja ka ndodhur në burgun e vendosur në kufi të Meksikës, në Juarez.

Zëvendësministri i Sigurisë Ricardo Mejia tha se të shtënat me armë zjarri kanë nisur pasditen e kaluar në një prej qelive. Sulmi sipas tij, është përshkallëzuar dhe nuk ka mundur të ndalet.

Ai shtoi se nga të shtënat kanë mbetur të plagosur edhe 16 persona, por ende nuk dihet se çfarë e ka nisur këtë përleshje. Si autorë të ngjarjes deri më tani janë vënë në pranga gjashtë anëtarë të Mexicles.