BREAKING NEWS

Koronavirusi drejt zhdukjes në Shqipëri, ja sa persona kanë rezultuar të infektuar me Covid-19 në 24 orët e fundit, asnjë humbje jete

Koronavirusi drejt zhdukjes në Shqipëri, ja sa persona kanë
x
BREAKING NEWS

Departamenti Amerikan i Shtetit jep lajmin E PAPRITUR për kryeministrin Rama

Departamenti Amerikan i Shtetit jep lajmin E PAPRITUR për kryeministrin
x
BREAKING NEWS

Çfarë po ‘thuret’ në selinë blu?/ I qëndroi deklaratës për një rikthim të tij të mundshëm në krye të PD-së, Sali Berisha bën lëvizjen urgjente

Çfarë po ‘thuret’ në selinë blu?/ I
x
BREAKING NEWS

Plas keq në PD/ Agron Shehaj reagon me urgjencë dhe denoncon shkeljet e rënda që po ndodhin në zgjedhjet për kryetarin e ri: Po fusin...

Plas keq në PD/ Agron Shehaj reagon me urgjencë dhe denoncon shkeljet
x
BREAKING NEWS

“Do shkojë si me Olldashin”/ Artan Hoxha paralajmëron çfarë do të ndodhë sot në zgjedhjet e PD-së, ka një mesazh të ‘koduar’ edhe për Berishën: Rama e...

“Do shkojë si me Olldashin”/ Artan Hoxha paralajmëron
x
BREAKING NEWS

Përgjaket Tirana në mesnatë/ Të shtëna me armë zjarri, plagoset një i ri, policia zbardh ngjarjen e rëndë

Përgjaket Tirana në mesnatë/ Të shtëna me armë
x
BREAKING NEWS

PD sot zgjedh sërish Lulzim Bashën dhe fillon betejën për katharsis

PD sot zgjedh sërish Lulzim Bashën dhe fillon betejën për
x
BREAKING NEWS

“Çështje madhore”/ Kryeministri Rama jep lajmin e rëndësishëm, zbulon vendimin më të ri të qeverisë së tij: Do e nisim në vjeshtë!

“Çështje madhore”/ Kryeministri Rama jep lajmin e
x

Bota

E tmerrshme! Babai “fluturon” foshnjën nga dritarja për t’ju shmangur ndjekjes së policëve (VIDEO)

E tmerrshme! Babai “fluturon” foshnjën nga dritarja për

Një burrë, i cili ishte duke u ndjekur nga policia, ka hedhur nga dritarja e makinës foshnjën e tij 2-muajshe, me qëllim që të shpërqendronte uniformat blu e t’i shpëtonte atyre. Ngjarja ndodhi në Florida në SHBA.

Polici që arriti të shpëtonte foshnjën ka thënë se gjatë punës së tij ka parë qindra kriminelë, por askush sipas tij, nuk ka bërë diçka kaq të rëndë sa 36-vjeçari që ishte duke u ndjekur.

Policia njofton se i ishte vënë në ndjekje burrit, pasi kishte vjedhur një makinë dhe ishte duke bërë manovra të rrezikshme në rrugë.

Sapo kanë konstatuar këto lëvizje, policia është mundur të ndalojë makinën për të ushtruar kontroll, por 36-vjeçari nuk iu bind këtij urdhri, përkundrazi, rrit shpejtësinë e mjetit dhe tenton të largohej.

Këtu më pas ka nisur e gjitha, me policinë që iu vu në ndjekje dhe burrin që përpiqej t’i shmangej.

“Unë isha duke e ndjekur, ai tentonte të largohej. Në një moment më hedh mua foshnjën sikur të ishte kukull dhe u largua”, ka thënë polici.

Sakaq, njoftohet se burri është arrestuar nga policia, ndërsa foshnja ndodhet në gjendje të qëndrueshme shëndetësore dhe raportohet se nuk ka pësuar asnjë lëndim nga incidenti.