BREAKING NEWS

Fatos Klosi: Meta po ndjek lojën e Berishës për shkak të pazareve, nuk kanë çfarë humbin dhe duan kreun e opozitës, pas 11 dhjetorit rrezikohet përplasje

Fatos Klosi: Meta po ndjek lojën e Berishës për shkak të
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu publikon foton e Lulzim Bashës dhe bën komentin e papritur: Në varreza me...

Kreshnik Spahiu publikon foton e Lulzim Bashës dhe bën komentin e
x
BREAKING NEWS

Fatos Tarifa plas “bombën”: Korrupsionin e futi Ilir Meta, 40 për qind e buxhetit shkonte në xhepin e tij, paratë i transportonte me çanta

Fatos Tarifa plas “bombën”: Korrupsionin e futi Ilir Meta, 40
x
BREAKING NEWS

Kryeministri Rama uron 29 nëntorin dhe publikon videon me pamjet fantastike nga përfundimi i projektit gjigant: Do të bëhet një korridor lidhës i rëndësishëm Lindje-Perëndim

Kryeministri Rama uron 29 nëntorin dhe publikon videon me pamjet fantastike
x
BREAKING NEWS

Kush është zv.kryeministri që doli tek përgjimet e Rezart Taçit? Braçe shpërthen i revoltuar dhe “hedh topin” tek Arben Ahmetaj: Unë siguroj dokumentin e plotë dhe në atë datë unë kam qenë vetëm deputet

Kush është zv.kryeministri që doli tek përgjimet e Rezart
x

Bota

E tmerrshme! Gruaja përdhunohet në mes të trenit, e gjithë skena e rëndë ka ndodhur në sy të personave të tjerë, askush nuk ndërhyri për ta shpëtuar

E tmerrshme! Gruaja përdhunohet në mes të trenit, e gjithë

Një grua është përdhunuar në një tren në periferi të Filadelfias në prani të pasagjerëve të tjerë. Mbikëqyrësi Timothy Bernhardt i Departamentit të Policisë Darby të Epërme tha se oficerët u thirrën në terminalin e Rrugës 69 rreth orës 10 pasdite të mërkurën pas sulmit në trenin drejt perëndimit në Linjën Market-Frankford. Kur policia shkoi në vendin e ngjarjes gjeti burrin të cilin e arrestoi dhe një grua e cila u dërgua në spital.

Policia tha se e gjithë skena e tmerrshme ka ndodhur në prani të njerëzve të tjerë, por askush prej atyre që ndodheshin në tren nuk ka ndërhyrë për ta shmangur këtë ngjarje. Autori i cili është identifikuar nga policia si Fiston Ngoy, 35 vjeç, është arrestuar dhe po përballet me akuza për përdhunim, ndërkohë gruaja është dërguar në spital. Sakaq autoritetet e kanë konsideruar si një “akt të tmerrshëm kriminal” ndërsa shprehet se ngjarja do ishte parandaluar nëse do të kishin ndërhyrë personat e tjerë që ishin të pranishëm në tren.