BREAKING NEWS

Aksionerë serbë në Portin e Durrësit? Alabbar zbulon se kush 'fshihet' pas kompanisë 'Eagle Hills'

Aksionerë serbë në Portin e Durrësit? Alabbar zbulon se kush
x
BREAKING NEWS

Pse vendosi të investojë në Shqipëri? Alabbar nuk 'hesht' më dhe e tregon hapur: Në Francë, Gjermani apo në Angli...

Pse vendosi të investojë në Shqipëri? Alabbar nuk
x
BREAKING NEWS

"Qesharake, me një kërkim në...", Alabbar bën reagimin e fortë pas debateve për Portin e Durrësit

"Qesharake, me një kërkim në...", Alabbar bën
x
BREAKING NEWS

Vetëm pak ditë pas vizitës në Tiranë, Presidenti i Azerbajxhanit njofton vendimin e minutës së fundit

Vetëm pak ditë pas vizitës në Tiranë, Presidenti i
x
BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh? Ministria del me njoftimin e rëndësishëm dhe zbardh detajet e fundit

Çfarë po ndodh? Ministria del me njoftimin e
x
BREAKING NEWS

Zhduket papritur 14 vjeçarja shqiptare në Greqi, detajet e fundit rreth të miturës (FOTO-EMRI)

Zhduket papritur 14 vjeçarja shqiptare në Greqi, detajet e fundit
x
BREAKING NEWS

Grabisnin me dhunë të rinjtë që konsumonin kanabis, ja dy efektivët e arrestuar nga policia (FOTO)

Grabisnin me dhunë të rinjtë që konsumonin kanabis, ja dy
x
BREAKING NEWS

Pjesë e bandës famëkeqe të ‘Eskos’, ja kush janë 10 shqiptarët e arrestuar në Greqi (EMRAT+FOTO)

Pjesë e bandës famëkeqe të ‘Eskos’, ja kush
x

Bota

E tmerrshme, helikopteri ushtarak sulmon një shkollë, humbin jetën 11 fëmijë (Detajet)

E tmerrshme, helikopteri ushtarak sulmon një shkollë, humbin

Një ngjarje tragjike ka ndodhur në një shkollë në Birmani, ku është sulmuar nga një helikopter ushtarak, ku si pasojë të paktën 11 fëmijë humbën jetën.

Të paktën 15 fëmijë nga e njëjta shkollë janë ende të zhdukur, thuhet në një shënim nga Fondi i Kombeve të Bashkuara për Fëmijët që bën thirrje për lirimin e tyre “të menjëhershëm dhe të sigurt”. “Shkollat ??duhet të jenë të sigurta. Fëmijët nuk duhet të sulmohen kurrë”, vazhdon shënimi i UNICEF-it.

Administratorja e shkollës Mar Mar tha se ajo po përpiqej t’i çonte nxënësit në një vend të sigurt fshehjeje kur, të premten e kaluar, dy nga katër helikopterët qeveritarë Mi-35, që u ngritën në veri të fshatit Let Yet Kone në Tabayin, rreth 110 km në veriperëndim të Mandalay, filluan të gjuanin me automatikë dhe armë më të rënda në shkollë.

Më të lexuarat