BREAKING NEWS

Deputeti i PS Bujar Çela paralajmëron arrestimin e Sali Berishës, ja kush është bashkëpunëtori i ngushtë me 3 dosje në SPAK që mund të hapë “Kutinë e Pandorës” për ish-kryeministrin

Deputeti i PS Bujar Çela paralajmëron arrestimin e Sali
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta i sëmurë, ish-presidenti përgatitet për ditët e zeza në SPAK, ja strategjia që po ndjek për të shpëtuar nga arresti me burg

Ilir Meta i sëmurë, ish-presidenti përgatitet për ditët
x
BREAKING NEWS

Berisha paralajmëron trazira, rezistencë dhe protesta pa mbarim deri në rrëzimin e qeverisë, kreu i “Foltores” shton kërcënimet ndaj SPAK

Berisha paralajmëron trazira, rezistencë dhe protesta pa mbarim deri
x
BREAKING NEWS

Edi Rama bashkëpunoi me Sali Berishën për pronat e Malltezit, “Zëri i Amerikës” zbardh skenarin si kryeministri i dha miliona euro pasuri dhëndrit të kreut të “Foltores”

Edi Rama bashkëpunoi me Sali Berishën për pronat e Malltezit,
x
BREAKING NEWS

Ylli Meçe e cilëson Ballin Kombëtar organizatë tradhtarësh dhe zbardh skandalet e ballistëve, ja mesazhi për Alimadhin dhe faktet që tregojnë se partizanët çliruan Shqipërinë nga nazistët e fashistët

Ylli Meçe e cilëson Ballin Kombëtar organizatë
x
BREAKING NEWS

Edi Rama feston 28 Nëntorin si avokat i Vuçiçit dhe armik i pamëshirshëm i Luftës Antifashiste Nacional Çlirimtare

Edi Rama feston 28 Nëntorin si avokat i Vuçiçit dhe armik i
x
BREAKING NEWS

Kaosi me pronat, Myrshit Vorpsi akuzon qeverinë se po masakron pronarët dhe tregon çfarë fshihet pas indeksimit, shoqata paralajmëron padi në Gjykatën Kushtetuese

Kaosi me pronat, Myrshit Vorpsi akuzon qeverinë se po masakron
x
BREAKING NEWS

Nga rritja e pagave për mjekët, tek investimet e reja, prioritetet e ministres Koçiu për Shëndetësinë dhe Mbrojtjen Sociale

Nga rritja e pagave për mjekët, tek investimet e reja, prioritetet e
x

Bota

E tmerrshme, helikopteri ushtarak sulmon një shkollë, humbin jetën 11 fëmijë (Detajet)

E tmerrshme, helikopteri ushtarak sulmon një shkollë, humbin

Një ngjarje tragjike ka ndodhur në një shkollë në Birmani, ku është sulmuar nga një helikopter ushtarak, ku si pasojë të paktën 11 fëmijë humbën jetën.

Të paktën 15 fëmijë nga e njëjta shkollë janë ende të zhdukur, thuhet në një shënim nga Fondi i Kombeve të Bashkuara për Fëmijët që bën thirrje për lirimin e tyre “të menjëhershëm dhe të sigurt”. “Shkollat ??duhet të jenë të sigurta. Fëmijët nuk duhet të sulmohen kurrë”, vazhdon shënimi i UNICEF-it.

Administratorja e shkollës Mar Mar tha se ajo po përpiqej t’i çonte nxënësit në një vend të sigurt fshehjeje kur, të premten e kaluar, dy nga katër helikopterët qeveritarë Mi-35, që u ngritën në veri të fshatit Let Yet Kone në Tabayin, rreth 110 km në veriperëndim të Mandalay, filluan të gjuanin me automatikë dhe armë më të rënda në shkollë.