BREAKING NEWS

“Kukësi si Londra e vogël”/ Media britanike japin alarmin: Cilat janë 9 bandat që po trafikojnë shqiptarët, reklamojnë shërbimet e tyre edhe në TikTok

“Kukësi si Londra e vogël”/ Media britanike japin alarmin:
x
BREAKING NEWS

E rëndë në Tiranë, gjendet i pajetë një 35-vjeçar, dyshimet e para

E rëndë në Tiranë, gjendet i pajetë një
x
BREAKING NEWS

EMRI/ Ndoqi klientin me thikë në rrugë pasi u ankua për faturën, identifikohet pronari i restorantit, policia e shpall në kërkim

EMRI/ Ndoqi klientin me thikë në rrugë pasi u ankua për
x
BREAKING NEWS

Shpallja non-grata e gazetares ruse, reagon Grenell dhe paralajmëron Sveçlën: Precedent i tmerrshëm, zyrtarë të Kosovës mund ta pësojnë në të ardhmen

Shpallja non-grata e gazetares ruse, reagon Grenell dhe paralajmëron
x
BREAKING NEWS

Procesi i Zajednicës në Kosovë/ “Turp historik dhe krim tradhtie kombëtare, antishqiptarizmi i bashkuar me korrupsionin e lartë shtetëror në Tiranë”, Spartak Ngjela bën paralajmërimin e fortë: Prisni dhe shikoni...

Procesi i Zajednicës në Kosovë/ “Turp historik dhe krim
x
BREAKING NEWS

Iku i nxehti afrikan?! Shi, rrufe dhe ulje temperaturash! Parashikimi i motit për javën e ardhshme

Iku i nxehti afrikan?! Shi, rrufe dhe ulje temperaturash! Parashikimi i motit
x
BREAKING NEWS

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat, ja sa raste të reja ka pasur në 24 orët e fundit

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon
x
BREAKING NEWS

“1 javë pasi i thashë Metës këtë, mua Berisha më arrestoi”, Idajet Beqiri nxjerr prapaskenat dhe ngre dyshimet e forta

“1 javë pasi i thashë Metës këtë, mua Berisha
x

Bota

E tmerrshme/ Polici qëllon me elektroshok një person në një pikë karburanti, shpërthejnë të dy në flakë (Video)

E tmerrshme/ Polici qëllon me elektroshok një person në një

Një ngjarje tronditëse ka ndodhur në Florida, ku një oficer policie ka qëlluar me elektroshok një motorist në një pikë karburanti duke shkaktuar një zjarr, flakët e të cilit e përfshinë të gjithin.

Jean Barreto, 26 vjeç pësoi djegie të shkallës së tretë në 75% të trupit të tij. Edhe kolegu David Crawford, u plagos nga incidenti.

Pamjet tregojnë policin duke bërtitur nga dhimbja dhe duke u rrotulluar në agoni ndërsa dyshja u përfshi nga flakët në stacionin e karburantit Wawa në Florida.

Të dy ndodhen në spital dhe thuhet se Crawford  po lufton me jetën pasi po i nënshtrohet trajtimeve për transplant lëkure.

Departamenti i Sherifit të Qarkut Osceola publikoi pamjet e kamerës së trupit të incidentit këtë javë.

Në video duket Crawford duke iu afruar pompave të gazit ku Barreto po mbushte motoçikletën e tij përpara se ta shtrinte në tokë.

Pasi burri duket se i reziston arrestimit, polici Crawford nxjerr një armë dhe e qëllon ndërsa benzina vazhdon të derdhet nga pompa ngjitur.

Në një moment shpërthen zjarri dhe polici përfshihet nga flakët .

Klipi e tregon atë duke iu lutur kolegëve të tij oficerëve që t’i “fikin” zjarrin ndërsa ai rrotullohet i dëshpëruar për 30 sekonda

Ndërsa pamjet tronditëse u publikuan të enjten, veprimet e Crawford që çuan në shpërthimin e zjarrit u cilësuan nga një burim i paidentifikuar i policisë lokale si “absolutisht të pamatura”.